ГоловнаПолітика

Запорізький губернатор пояснив ліквідацію антикорупційної комісії при ОДА

"Беззаконня над українським бізнесом не дано вчиняти нікому".

Запорізький губернатор пояснив ліквідацію антикорупційної комісії при ОДА
Фото: facebook.com/Константин Брыль

Антикорупційна комісія не повинна перетворюватися на інструмент бізнесових "розборок". Так голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль прокоментував рішення про ліквідацію Антикорупційної комісії при ОДА, ухвалене напередодні, пише depo.ua.

"В ході роботи комісія мала ряд позитивних напрацювань. Зокрема проведені перевірки діяльності керівництва КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" та Запорізької митниці ДФС України. Однак з часом в діяльності комісії почали домінувати суб'єктивізм та зведення особистих та бізнесових інтересів тодішнього керівника комісії Дмитра Марченка. Оскільки фактично комісію було перетворено в інструмент бізнесових "розборок", навесні 2017 року було змінено керівника комісії. І замість Дмитра Марченка комісію очолив запорізький журналіст Сергій Сидоров", - повідомив Костянтин Бриль.

Втім, сподівання на позитивні зміни в роботі комісії зі зміною керівника не виправдались. І, за словами голови ОДА, комісія продовжувала від імені облдержадміністрації направляти заяви та звернення, спрямовані на надання незаконних переваг в господарській діяльності одним підприємцям і перешкоджання законній господарській діяльності інших. Як приклад він навів проведення за заявою комісії слідчих дій із залученням силових підрозділів національної поліції в приміщенні ТОВ "Фірма ОЛІС". За результатами перевірки факти, наведені в заяві комісії, не підтвердились.

"Членами комісії без дотримання встановленої процедури, на власний розсуд та за власним підписом, направлялися звернення до правоохоронних органів. Хоча такі звернення мали направлятися виключно за умови прийняття їх більшістю членів на засіданнях комісії та за підписом голови комісії. Також порушуючи положення про комісію, копії протоколів засідань комісії не направлялися до облдержадміністрації. А значна кількість звернень, направлених від імені комісії, не була навіть зареєстрована в журналі вихідної кореспонденції", - наголосив очільник регіону.

Костянтин Бриль повідомив, що членам комісії пропонували усунути недоліки в роботі, втім пропозиції залишились без відповіді, тому було ухвалено рішення про припинення діяльності Антикорупційної комісії в нинішньому складі.

"Беззаконня над українським бізнесом не дано вчиняти нікому. Ані правоохоронцям, ані "представникам громадськості", які тиснуть на правоохоронні органи", - наголосив Костянтин Бриль.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram