LB.ua веде онлайн-трансляцію круглого столу: "Завершити не можна відкласти. Чи відбудеться справжня децентралізація в Україні?".
Останніми роками вдалося досягти значних успіхів у проведенні реформи місцевого самоврядування. Але це не єдина реформа, імплементація якої йде попереду прийняття законодавства. У лютому 2017 року парламент зміг прийняти один із пакетів децентралізаційних законів: законопроект №4772 про добровільне приєднання територіальних громад; новий закон про службу в органах місцевого самоврядування, на який потім наклав вето Президент. Врегульовано питання статусу і повноважень старост у населених пунктах. Знято правові перешкоди для створення і призначення виборів у громадах, створених навколо міст обласного значення або до складу яких увійшли населені пункти різних районів.
Прийняті закони - тільки частина кроків, необхідних для успішного продовження реформи. У порядку денному останнього сесійного тижня VI сесії Верховної Ради - п'ять децентралізаційних законопроектів:
- законопроект №2489 "Про службу в органах місцевого самоврядування";
- законопроект №4773 "Про внесення змін у Бюджетний кодекс України (про добровільне приєднання територіальних громад)", який забезпечує фінансування і можливість прямих міжбюджетних відносин для нових громад;
- законопроект №6466 "Про внесення змін до закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" про добровільне приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення";
- законопроект №6436 "Про порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж районів";
- законопроект №6403 "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Чи продовжать децентралізацію і чи закріплять досягнення останніх років у проведенні реформи, залежить від голосування народних депутатів. У зв'язку із цим під час круглого столу представники уряду, народні депутати та експерти обговорять і дадуть відповіді на запитання:
- Які шанси прийняття децентралізаційних законопроектів?
- Чому Центральна виборча комісія не призначає виборів в об'єднаних територіальних громадах?
- Чи буде надано органам місцевого самоврядування право розпоряджатися землями за межами населених пунктів?
- Як вплине земельна реформа на місцеве самоврядування?
Учасники круглого столу:
- В'ячеслав Негода, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
- Максим Бурбак, народний депутат України, голова депутатської фракції політичної партії "Народний фронт".
- Анатолій Матвієнко, народний депутат України, заступник голови депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка".
- Анатолій Ткачук, директор Інституту громадянського суспільства, головний експерт Реанімаційного пакету реформ.
- Юрій Ганущак, експерт Реанімаційного пакету реформ.