Експеримент із поверненням в армію військових кухарів і передачею командирам частин прав вирішувати, як і чим годувати солдатів, сформує в армії нові корупційні схеми. Про це пише В'ячеслав Рогожин у своїй статті в газеті "Дзеркало тижня".
Видання цитує начальника Центрального управління продовольчого забезпечення тилу Збройних Сил України, полковника Олександра Андруха, за словами якого, "командири військових частин у зоні АТО нерідко не в змозі організувати систему харчування своїх підлеглих, хоча продуктів їм у достатній кількості підвозять аутсорсингові компанії". Заступник Андруха, полковник Микола Куклюк наводить як приклад український миротворчий контингент, у якому командири частин не контролювали дій начпродів і військових кухарів, що спричиняло перевитрати на харчування військовослужбовців.
"Тиловики фактично визнають, що командири частин не є компетентними фахівцями в організації харчування. Що за їхніми спинами начпроди та військові кухарі "хімічать", а потерпають солдати. Попри це, Центральне управління тилового забезпечення ЗСУ пропонує поширити таку систему на всі військові частини, які можуть бути задіяні до виконання бойових завдань", - йдеться в матеріалі.
Зазначають, що відмова від повноцінного аутсорсингу, що діє зараз у більшості військових частин, дозволить чиновникам Міноборони "взяти у свої руки" розподіл продуктів для армії.
"За аргументами чиновників (ЦУ продзабезпечення тилу) може критися бажання побудувати корупційну систему. У будь-якого командира, який отримає можливість замовляти продукти які йому заманеться, починаючи від апельсинів і закінчуючи "шашличком", є свої командири. І весь цей ланцюжок вертикального підпорядкування доходить до Міністерства оборони", - наголошено у статті.
"Дзеркало тижня" стверджує, що керівництво Міноборони не втручається в ситуацію, оскільки "експериментування" необхідне генералам, аби зберегти імідж реформаторів.
"Бажання продемонструвати президентові свої успіхи в реформах армії можуть зіграти з керівництвом Міноборони злий жарт. Експеримент із харчуванням військових, який проводять чиновники, обростає все новими скандальними подробицями. Невмілі спроби тиловиків виправдатися лише підсилюють абсурдність ситуації, наближаючи неминуче фіаско авантюри, в яку втягнуло міністра його оточення", - пише видання.
Раніше екс-міністр оборони Анатолій Гриценко заявив, що в разі переведення Збройних Сил на нову систему продовольчого забезпечення знадобляться додаткові 5 млрд грн, які доведеться отримати за рахунок нових податків для населення.