18 травня виповнюється 70 років із дня депортації сталінським режимом кримськотатарського народу. Про це повідомляє УНІАН.
Причиною висилки цілого народу названо факти нібито масового колабораціонізму та співпраці великої частини кримських татар з німецькими та румунськими окупантами під час Другої світової війни.
За оцінками істориків, на засланні від нестерпних умов, голоду, хвороб загинуло понад 40% переселенців.
Напередодні річниці депортації самопроголошена влада Криму заборонила мітинги до 6 червня через побоювання провокацій. Після цього Меджліс скасував проведення запланованих масових акцій у Сімферополі 17-18 травня.
Нагадаємо, 3 травня одного з лідерів кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва не пустили в Крим. Його співвітчизники деякий час блокували трасу біля Сімферополя, Бахчисарая, в Старому Криму, Євпаторії та селищі Жовтневе Красногвардійського району.
Згодом "прокурор" Криму Наталія Поклонська зачитала голові Меджлісу Рефату Чубарову попередження про "неприйнятність ведення екстремістської діяльності" і заявила, що в разі непокори Меджліс буде ліквідовано, а його діяльність - заборонено.
Президент РФ Володимир Путін вважає, що питання про визнання кримських татар корінним народом Криму вимагає розгляду, проте необхідно дуже ретельно опрацювати це питання. За його словами, в Криму одним з корінних народів є греки.