ГоловнаПолітика

Місце в окружкомі продають за мільйон доларів

На жаргоні тих, хто купує-продає, квотні місця від однієї партії до ОВК називаються "гілка".

Місце в окружкомі продають за мільйон доларів
Фото: Макс Левин

"Технічні" партії, яким пощастило при жеребкуванні в ЦВК з формування окружкомів, продають свої квоти в ОВК по всій країні. Вартість такої операції, за даними ZN.UA, сягає мільйона доларів.

На жаргоні тих, хто купує-продає, квотні місця від однієї партії до ОВК називаються "гілка". Але продається тільки квота і тимчасово - друк. Люди, чиї документи, були подані під час реєстрації і жеребкування, потім змінюються на довірених і перевірених.

Як відомо, у парламентських виборах-2012 беруть участь представники 87 партій, при цьому за списками - тільки 22. За оцінками, ознаками технічних володіють не менше ніж 40 партій, ще п'ять можна назвати індивідуально-технічними - вони "ведуть" кілька, а то й одного більш-менш відомого кандидата-мажоритарника або є чисто регіональними (в сенсі географії) проектами.

Такі проекти нарівні з парламентськими партіями отримали квоту на присутність у всіх 225 ОВК. За квотним принципом їм дісталися і по 12-13 посад голів комісій, їх заступників та секретарів.

Зокрема, Християнсько-демократична партія України (створена 20 років тому нинішнім регіоналом Віталієм Журавським): списку немає, три мажоритарники - 218 членів ОВК.

А деякі політичні сили, що мають ознаки "технічних", підійшли до справи партійного будівництва ґрунтовно, використавши "підручний матеріал".

Список партії "Зелена планета" представлений великою кількістю бюджетників на чолі з головою Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергієм Орєховим. Там також присутній його перший заступник Соколова та ще півтора десятка співробітників і керівників з центрального апарату та регіональних управлінь Держспоживінспекції, яка підпорядкована Міністерству економіки і торгівлі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram