ГоловнаКиїв

Начальник КМВА доручив зупинити роботи на території Бессарабського ринку. В КМДА казали, що там ремонт

Міська військова і міська державна адміністрації укотре не дійшли згоди. 

Начальник КМВА доручив зупинити роботи на території Бессарабського ринку. В КМДА казали, що там ремонт
Ремонтні роботи
Фото: Суспільне

Начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко доручив призупинити всі види ремонтно-демонтажних робіт на Бессарабському ринку до моменту "достеменного встановлення" тих, хто ці роботи погодив, контролює і проводить.

Також він розпорядився надати безперешкодний доступ громадськості до місця проведення робіт. Відповідне повідомлення опублікували в Telegram КМВА.

"Останнім часом громадськість столиці регулярно звертає увагу на різноманітні інциденти, пов’язані із захистом історичної архітектури міста. Одним із останніх таких випадків став відомий всій Україні і поза її межами Бессарабський ринок. На ньому розпочалися ремонтно-демонтажні роботи, які справедливо викликали резонанс серед суспільства. Небайдужі кияни, журналісти, активісти переймаються – чи не завдадуть ці роботи шкоди будівлі", – прокоментував він. 

Учора активіст Дмитро Перов опублікував фото від підписників із будівельними мішками на території ринку. Він пояснив, що будівля ринку – пам'ятка архітектури національного значення, тож там дозволено лише реставрацію. Будівлю звели у 1912 році.

Будівельні мішки на території ринку
Фото: Дмитро Перов, Суспільне
Будівельні мішки на території ринку

Кореспонденти Суспільного повідомили, що в приміщенні ринку прилавки закрили плівкою, деякий товар навіть не встигли вивезти. У КМДА на запит журналістів запевнили, що в приміщенні проводять ремонт, і що реконструкції або перебудови там не буде.

  • У липні будівельники знесли в Києві садибу Зеленських. Садиба юридичного статусу пам'ятки не мала, як і статусу щойно виявленого об'єкта культурної спадщини, повідомив в.о. міністра культури Карандєєв. Однак, за даними Історико-архітектурного опорного плану міста Києва, будинок розташований в історичному ареалі і визнаний значною історичною будівлею під назвою "Садибний житловий будинок" другої половини ХІХ ст. Такий статус повинен був би захистити будинок від зносу. Обурення у зв'язку зі знищенням чергової історичної будівлі кияни висловили на мітингу під КМДА. Міська ж влада шукає відповідальних за інцидент деінде: знесення садиби Кличко назвав "цинічною провокацією" і порадив мітингарям іти не до нього, а до Верховної Ради та уряду. Карандєєв натомість пояснив, що садибу Зеленського до реєстру пам'яток не внесли лише з однієї причини: КМДА не подала необхідну документацію. 22 липня київський мер сказав, що місто позиватиметься до власника будівлі та зубудованика, а також – вимагатиме відбудувати садибу в тому вигляді, якому вона була.
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram