ГоловнаЕкономікаДержава

У Міненерго не виключають, що "Північний потік-2" запустять без сертифікації

"Росія завжди користується кризовими ситуаціями".

У Міненерго не виключають, що "Північний потік-2" запустять без сертифікації
Фото: Макс Левин

Європа може піддатися газовому шантажу Росії та дозволити запуск "Північний потік-2" без сертифікації оператора магістралі Nord Stream 2.

Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" заявила радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль.

Відповідаючи на питання, чи може Європа піддатися російському газовому шантажу та ризикнути запустити газопровід в обхід сертифікації, Зеркаль зазначила: "Такий ризик існує".

"Якщо не будуть запропоновані інші варіанти розв’язання цієї кризи, то, можливо, й ризикне", -зазначила вона. 

Зеркаль нагадала, що наприкінці наступного тижня відбудеться зустріч на рівні G20. На ній буде обговорюватися шляхи подолання цього енергетичного виклику.

"Тому що Росія завжди користується кризовими ситуаціями. І цей рerfect storm, який зараз ми бачимо, використаний Путіним дуже добре. За перше півріччя цього року "Газпром" заробив понад 10 мільярдів. Це тільки за перше півріччя. А за друге півріччя – я думаю, що це взагалі якісь цифри, які ми собі ще не уявляємо", - сказала Зеркаль.

Нагадаємо, що ціни на газ у Європі, звідки імпортує газ і Україна, зараз знаходиться на історичних максимумах.

Вартість газових ф'ючерсів стабільно росте з середини серпня, а з кінця вересня це збільшення стало лавиноподібним. Свого піку ціна на газ досягла 6 жовтня, коли вартість однієї тисячі кубометрів наблизилась до 2000 доларів.

На фоні цього компанія "Газпром" відмовляється бронювати додаткову транзитну потужність через газотранспортну систему України на листопад.

Іван МузикаІван Музика, Редактор новин
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram