ГоловнаЕкономікаБізнес

Рада відхилила у повторному першому читанні проєкт про відтермінування застосування касових апаратів для ФОПів

Проти цього законопроєкту протестували підприємці, адже вони також вимагали залишити спрощену систему оподаткування. 

Рада відхилила у повторному першому читанні проєкт про відтермінування застосування касових апаратів для ФОПів
Фото: Анна Стешенко

Верховна Рада на засіданні 17 листопада відхилила у повторному першому читанні проєкт закону, що відтерміновує застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів) для ФОПів 2-4 категорій (4313-д).

У Раді не було досягнуто консенсусу щодо питання ухвалення чи відхилення цього законопроєкту. Глава профільного комітету Данило Гетманцев запропонував зняти з розгляду цей законопроєкт та підготувати альтернативний. 

За ухвалення документу проголосували лише 17 нардепів (13 "слуг народу" та 4 позафракційні). 

Документ передбачав перенесення термінів введення касових апаратів з 1 квітня 2021 року на 1 січня 2022 року.

У разі добровільного встановлення та початку застосування касових апаратів ФОП 2-4 груп, які не мають обов’язку їх застосовувати, з 1 січня 2021 року передбачалося право на отримання одноразової грошової допомоги з бюджету.

Окрім цього, передбачалося пом’якшення відповідальності за порушення порядку застосування РРО, включно зі звільненням від відповідальності суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат різниці суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу, звільнення від штрафу пов’язаного із створенням та зберіганням інформації на контрольній стрічці і за неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО.

Проти цього проєкту протестували самі підприємці через вибіркове відтермінування введення касових апаратів. Зокрема, для ризикових категорій (інтернет-торгівля, ліки, ювелірні вироби, складна техніка, туристичні агенції, готелі) відтермінування не передбачалося, вони мали обов'язково використовувати РРО з 1 січня 2021 року. 

Крім того, у законопроєкті була встановлена прив'язка РРО до площі торгового об'єкту. Якщо вона перевищує 60 кв. метрів у селі та селищі і 40 кв. метрів у місті, потрібно було б застосовувати касові апарати. При цьому планувалося ввести штраф за недопуск до проведення обміру приміщень.

Нагадаємо, що у вересні 2019 Рада зобов'язала ФОП 2-4 категорій переходити на касові апарати. Вимога набуває чинності з 2021 року, крім ризикових галузей.

4 листопада у Верховній Раді України не вистачило голосів для ухвалення законопроєкту №4313, який відтерміновує на рік застосування касових апаратів для ФОПів 2-4 груп.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram