ГоловнаЕкономікаДержава

Глава фінкомітету Ради побачив у меморандумі МВФ втручання в суверенітет України

Гетманцеву не сподобалися вимоги фонду.

Глава фінкомітету Ради побачив у меморандумі МВФ втручання в суверенітет України
Фото: facebook/Cлуга Народа

Глава фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев побачив у вимогах Міжнародного валютного фонду втручання в суверенітет України.

Про це він сказав у понеділок, пише "Інтерфакс-Україна", через три дні після отримання Україною першого траншу від МВФ у розмірі 2,1 млрд доларів.

"Вони таргетують інфляцію в меморандумі на рівні 5% плюс-мінус 1%. І при цьому дуже жорстко прописують свої повноваження з контролю за інфляцією. Мені здається, у цьому є якесь втручання в національний суверенітет", – сказав Гетманцев журналістам у понеділок.

Парламентарій вважає, що утримання інфляції на низькому рівні не сприятиме підтримці економіки України.

"Інфляція в низькому розмірі – це добре для виконання наших зобов'язань перед міжнародними партнерами, для кредитних наших зобов'язань, для країни, яка є в нормальному економічному розвитку. Але якщо нам потрібен ривок, підтримка економіки, то тут вимоги до інфляційних мають бути м'якшими", – сказав Гетманцев.

Нардеп також розкритикував вимоги меморандуму щодо судової реформи та реформи правоохоронних органів.

"МВФ схиляється до мікроменеджменту – у тексті меморандуму МВФ прописує, яким чином Вища рада правосуддя працюватиме, як визначатимуть членів Ради", – сказав Гетманцев.

Однак він додав, що цей меморандум зі МВФ є найбільш вдалим рішенням для України серед інших можливих.

"Цей меморандум – набагато кращий, ніж усі попередні. Водночас у меморандумі є речі, які турбують… Ми в Раді вважаємо, що шлях підтримки національного виробника, так званий економічний націоналізм – це єдиний шлях подальшого розвитку України, єдиний корисний для неї шлях. А в меморандумі ми бачимо фіскальну консолідацію вже з 2021 року вимоги нерозширення пільг, не обмежувати гарантії держави по кредитах", – вказав він.

Нагадаємо, що український переклад меморандуму з МВФ оприлюднив Мінфін минулому тижні, 11 червня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram