Комітет кредиторів пробачив Україні 3,6 млрд доларів за єврооблігаціями.
Про це повідомляє "Новое время", яке отримало у міністра Наталії Яресько роздруківку з основними параметрами угоди.
Угода передбачає зменшення суверенного та гарантованого державою боргу на 20% і дозволяє негайно знизити борговий тягар на 3,6 млрд доларів. Ця сума може зрости ще на 200 млн доларів, якщо таке саме зниження буде погоджено щодо гарантованих державою валютних боргів держпідприємств і євробондів Києва.
Решту єврооблігацій продовжено з 2015-2023 років до 2019-2027 років. Тобто Україна не виплачуватиме основну суму боргу в найближчі чотири роки. Боргова ставка підвищиться з 7,22% до 7,75% (середнє значення).
Оновлення. На засіданні уряду прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що досягнута угода - унікальна.
"Умови, які отримала Україна, не отримувала жодна держава, починаючи з 2000 року, без оголошення дефолту. Тобто середній розмір списань, якого можна було досягти без оголошення дефолту, був не більшим за 10 відсотків. Україна списала 20 відсотків зобов'язань перед кредиторами", - заявив прем'єр.
20-відсоткова "стрижка" означатиме, що сторони пішли на рівні поступки у переговорах. Україна спочатку вимагала списання 40 відсотків основної суми боргу, а кредитори довго наполягали на тому, щоб не було жодного списання.
Переговори між Україною та власниками її єврооблігацій тривали з весни цього року.