ГоловнаЕкономікаДержава

Економічний ефект від роботи податкової міліції за півроку становить 13 млрд грн

Податківці ліквідували 41 "конверт" і сотні фіктивних підприємств

Економічний ефект від роботи податкової міліції за півроку становить 13 млрд грн
Фото: ub.ua

Загальний економічний ефект від діяльності податкової міліції за останні шість місяців становить 13 млрд грн. Це ті кошти, які вдалося повернути до держбюджету, не дати з нього вивести або незаконно приховати від оподаткування, пише УНІАН з посиланням на прес-службу Держфіскальної служби.

У 2014 році співробітники податкової міліції встановили та припинили протиправну діяльність 41 конвертаційного центру, 477 транзитно-конвертаційних підприємств та 531 суб'єкта підприємницької діяльності з ознаками фіктивності. Прямі втрати державного бюджету тільки від несплати ПДВ цими структурами становили 4 млрд грн.

Крім того, попереджено незаконне відшкодування ПДВ на суму 3,3 млрд грн.

1,4 млрд грн склали надходження від боротьби з тіньовою економікою, а також накладено арешт на майно та кошти в розмірі майже 1,5 млрд грн.

За результатами розгляду порушених працівниками податкової міліції кримінальних справ до державного бюджету відшкодовано 2,8 млрд грн збитків.

У рамках розслідування незаконної діяльності підприємств, афілійованих з одіозними представниками "минулої" влади, зупинено внесення змін до системи депозитного обліку цінних паперів на загальну суму 5,4 млрд грн.

Завдяки активізації боротьби з незаконним обігом підакцизних товарів припинено діяльність 81 незаконного виробника підакцизних товарів та вилучено незаконно вироблених підакцизних товарів на суму 303 млн грн, що на 20% більше ніж за відповідний період минулого року.

Попередні підсумки

розслідування діяльності посадових осіб ДП "Укрспирт", дозволяють вже сьогодні говорити про те, що співробітники податкової міліції виявили злочинні схеми, завдяки яким, тільки через завищення цін на сировину та оформлення безтоварних операцій з фіктивними підприємствами, державі щомісяця завдавали фінансового збитку на суму близько 40 млн грн. Також, зазначені особи організували незаконний щомісячний обіг алкогольної продукції обсягом близько 3 млн літрів спирту.

У рамках боротьби з незаконним виробництвом тютюнових виробів, співробітники ГФС припинили діяльність великої підпільної тютюнової фабрики, виробничі потужності якої дозволяли виробляти близько 140 тис. пачок сигарет щодня. Заарештовано 3 промислові лінії, понад 30 тон тютюнової сировини, більш як 100 тис. пачок сигарет, близько 10 млн марок акцизного податку. При цьому, тільки за одну добу роботи цих нелегальних виробничих потужностей, втрати держбюджету від несплати акцизного податку, становили понад 590 тис. грн.

За словами першого заступника голови ДФС Володимира Хоменка, за підсумками 2014 податкова міліція відрапортує про завершення цілої низки резонансних фінансових розслідувань. Злочинні схеми, завдяки яким в останні роки відбувалося масштабне розкрадання бюджетних коштів і корупційне збагачення чиновників, врешті-решт  зруйнують.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram