Єврокомісія та Енергетичне співтовариство підтримали законопроект про реформу енергетичного ринку України, який повинен ліквідувати перехресне субсидування, коли промисловість фактично оплачує вартість електроенергії, яку споживає населення. Про це пише "КоммерсантЪ-Украина".
За словами автора законопроекту, депутата від Партії регіонів Ігоря Глущенка, на реалізацію реформи потрібно два-три роки, а сам документ може бути прийнято вже до кінця жовтня.
Нині вартість електроенергії для промисловості в 3,2 разу перевищує її вартість для населення. "У нас промисловість оплачує рахунки і бідних, і багатих. 10% забезпечених побутових абонентів в Україні споживає більш ніж 34% електроенергії. Фактично обсяг субсидування населення промисловими споживачами з 2005 року зріс майже у 10 разів. 2012 року він може сягнути 35 млрд грн", - каже директор ДП "Енергоринок" Сергій Бедін.
Сьогодні населення оплачує близько 30% електроенергії
— Максим Тимченко, гендиректор ДТЕК
Реформа передбачає створення трирівневого ринку. На першому поставки здійснюватимуть за прямими договорами з виробниками за тарифами, що визначаються на договірній основі. Другий передбачає додаткові обсяги на спотовому ринку через біржу. Третій - погодинну торгівлю за спецтарифами.
Нагадаємо, Україна перебуває на перших місцях у Європи за цінами на електроенергію.