Компанія Microsoft, дотримуючись "нової" політики сприяння правоохоронним органам, може дозволити спецслужбам прослуховувати розмови користувачів Skype, а також надасть доступ до їхнього особистого листування.
Зазначимо, що з моменту створення служба відеозв'язку Skype була серйозним бар'єром, що перешкоджає правоохоронним органам у стеженні. Використовуючи різні механізми шифрування, протягом декількох років Skype залишався одним із небагатьох сервісів, перехоплення даних якого було практично неможливим. Однак навесні в мережі почали з'являтися повідомлення про те, що корпорація Microsoft переробляє архітектуру Skype, зміни в якій дозволять правоохоронним органам "під'єднуватися" до розмов користувачів служби, - повідомляє Securitylab.ru
Водночас представники Microsoft заявили, що передбачувані зміни в програмі є звичайними доопрацюваннями продукту, і немає жодних підстав вважати, що адміністрація сервісу намагається розробити бекдори для урядового "прослуховування".
Нагадаємо, у травні минулого року компанія Microsoft запатентувала технологію "законного втручання", яка дозволяє правоохоронним органам "під'єднуватися" до розмов користувачів у різних VoIP-службах, а також "перехоплювати" переданий контент без відома самих користувачів. На запитання про те, чи використовуватимуть нову технологію в службі Skype, розробники не відповіли.
За даними ресурсу Slate, власник змінив політику конфіденційності Skype, в нормах якої прозирає готовність творців співпрацювати з правоохоронними органами настільки, наскільки це буде можливо юридично і технологічно.
Відповідно до пункту 3 політики конфіденційності Skype, сервіс і його партнери можуть надавати особисті дані, зміст розмов і/або трафік даних користувачів у відповідь на законний запит органів судової влади або правоохоронної системи. Крім того, миттєві повідомлення, передані користувачем, будуть зберігатися протягом 30 днів, якщо інший термін не буде витребуваний представниками держорганів.