ГоловнаКультура

Українка Надія Шпаченко отримала "Греммі"

Шпаченко є професором фортепіано в Каліфорнійському державному університеті Помони.

Українка Надія Шпаченко отримала "Греммі"
Надежда Шпаченко
Фото: ukrinform

Українська піаністка Надія Шпаченко отримала престижну музичну нагороду "Греммі". Її альбом The Poetry of Places переміг у категорії "Найкращий класичний збірник". Про це свідчить сайт премії.

Зараз Шпаченко є професором фортепіано в Каліфорнійському державному університеті Помони. В Америці вона відома виконанням сучасної музики. На її рахунку прем'єрні виконання творів Елліотта Картера, Джорджа Крама, Тома Флаерті, Юрія Іщенка, Яніса Ксенакіса та інших.

"Надія Шпаченко отримала звання доктора музичних мистецтв і магістра в університеті Південної Каліфорнії, який закінчила на «відмінно». Серед її педагогів - Джон Перрі в Лос-Анджелесі, Віктор Розенбаум у Бостоні, Віктор Дерев'янко в Ізраїлі, Серафима Шварц в Україні", – сказано на сайті Національного симфонічного оркестру України.

Тріумфатором "Греммі" в цьому році також стала 18-річна американка Біллі Айліш, яка отримала шість статуеток. У категорії "Найкращий запис" перемогла її композиція "Bad Guy", а її платівку When We All Fall Asleep, Where Do We Go? визнали найкращим альбомом року.

Нагадаємо, минулого року в категорії "Пісня року" статуетку "Греммі" отримала композиція This Is America, виконана американцем Childish Gambino (справжнє ім'я - Дональд Гловер).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram