ГоловнаСвіт

Зустріч Дональда Трампа і Володимира Зеленського у Швейцарії завершилася (оновлено)

Президенти зустрілися в Давосі. 

Зустріч Дональда Трампа і Володимира Зеленського у Швейцарії завершилася (оновлено)

У Швейцарії, в Давосі, відбулася зустріч українського президент Володимира Зеленського із американським колегою Дональдом Трампом. Про це у коментарі журналістам повідомив прессекретар Сергій Никифоров. 

Вона тривала близько години. Про завершення повідомив Никифоров.

Дональд Трамп після зустрічі з Зеленським сказав репортерам, що вона минула "дуже добре" і сказав, що процес триває і війна мусить закінчитися, передає The Guardian

Він додав, що його команда незабаром зустрінеться з Владіміром Путіним у Москві. 

"Усі хочуть, щоб це закінчилося", – сказав він.

Радник президента Дмитро Литвин у коментарі пресі повідомив, що зустріч була хорошою. 

Зеленський прибув до Швейцарії сьогодні вранці, 22 січня. Зустріч із ним в межах Всесвітнього економічного форуму Трамп анонсував учора. 

Очікується, що глави держав обговорять документ про повоєнне відновлення України, робота над яким між українською і американською переговорними групами тривала декілька місяців. 

Всесвітній економічний форму у Давосі триває з 20 січня. Володимир Зеленський ще вчора перебував у Києві: він не поїхав до Швейцарії у зв'язку з черговим масованим обстрілом енергетики.

Водночас Зеленський сказав, що готовий до поїздки, якщо фіналізують україно-американські угоди про гарантії безпеки або економічне відновлення. А також – якщо партнери України висловлять готовність передати нові пакети підтримки.

Володимир Зеленський тривалий час наголошував на важливості нової зустрічі з американським президентом. Попередній очний контакт між ними відбувся в США, наприкінці грудня. Станом на той час було готово 90 % рамкової угоди про мир між Україною і Росією, ініційованою американською стороною. 

Про які документи йдеться зараз?

Угоди про гарантії безпеки та повоєнне економічне відновлення є супутніми до рамкового договору про мир, що складається з 20 пунктів. З боку США участь в переговорах беруть спецпредставник Стів Віткофф і радник-зять президента Джаред Кушнер. Українська переговорна команда працює під головуванням секретаря Ради нацбезпеки і оборони Рустема Умєрова, а до її складу входять, зокрема, голова Офісу президента Кирило Буданов і керівник фракції "Слуги народу" Давид Арахамія.

Угода про гарантії безпеки передбачає юридичні зобов'язання, тобто вона потребує ратифікації Конгресу. У ході підготовки говорили, що вона може містити аналог 5 статті Статуту НАТО, передбачає розміщення після закінчення війни іноземного військового контингенту і список конкретних заходів, яких буде вжито у випадку повторного нападу Росії.

Угода про відновлення передбачає домовленості про інвестиції та їхні джерела, необхідні для відновлення поруйнованих росіянами об'єктів. За оцінкою міністерства економіки, потреба становитиме не менш як $800 млрд. Це будуть і приватні, і державні інвестиції.