ГоловнаСвіт

На слухання в Конгресі викликали керівника адміністрації Трампа

Мік Малвані відомий своїми суперечливими заявами про тиск Трампа на Україну.

На слухання в Конгресі викликали керівника адміністрації Трампа
Мик Малвэни
Фото: NBC News

Комітети Палати представників, які ведуть розслідування у справі імпічменту президента Дональда Трампа, попросили в.о. голови апарату Білого дому Міка Малвані з'явитися для свідчень 8 листопада.

Про це стало відомо 5 листопада, передає Голос Америки.

"На підставі інформації, зібраної в рамках розслідування імпічменту, і загальнодоступних даних, ми вважаємо, що ви володієте значною кількістю відомостей з перших рук і інформації, релевантної для розслідування про імпічмент", - заявили лідери комітетів з питань розвідки, міжнародних відносин і нагляду в листі до Малвані.

Розслідування підтвердило, що Малвані міг бути безпосередньо залучений до зусиль президента Трампа, його особистого адвоката Руді Джуліані й інших людей, "щоб відкласти очікувану (для президента України - ред.) зустріч у Білому домі, а також майже $400 млн (оборонної - ред.) допомоги", передає Укрінформ.

На думку слідства, це було зроблено з метою тиску на президента Зеленського, щоб в Україні було ініційовано розслідування проти Джо Байдена. Якби це було реалізовано, то принесло б користь особистим політичним інтересам президента Трампа і поставило б під загрозу національну безпеку США, підкреслили члени Конгресу США.

Мік Малвані відомий своїми суперечливими заявами про політику тиску з боку адміністрації Трампа на Україну. Зокрема, минулого місяця чиновник дав пресконференцію в Білому домі, під час якої зробив приголомшливе зізнання. Він фактично підтвердив, що президент Трамп заморозив майже $400 млн оборонної допомоги Україні, щоб натиснути на Київ для проведення розслідування проти демократів.

Журналісти перепитали Малвані кілька разів, чи дійсно він говорить про тиск на Україну, на що отримали ствердну відповідь. Брифінг транслювався в прямому ефірі. Правда, через кілька годин керівник адміністрації Трампа заявив, що його заява була висвітлена неправильно, звинувативши в цьому ЗМІ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram