ГоловнаСвіт

ООН повідомила про голод у Південному Судані

Від гострого виснаження страждають понад мільйон південносуданських дітей.

ООН повідомила про голод у Південному Судані
Архив
Фото: EPA/UPG

ООН офіційно визнала голодом ситуацію в окремих регіонах Південного Судану.

Про це йдеться на сайті Центру новин ООН

Відзначають, що така ситуація стала наслідком затяжного збройного конфлікту, падіння сільськогосподарського виробництва, а також високих цін на продукти харчування. 100 тис. осіб уже голодують, ще майже мільйон - на межі виснаження.

Гуманітарні установи системи ООН, у тому числі ФАО, ВПП і ЮНІСЕФ повідомляють, що голод нині лютує в штаті Юніті в північній і центральній частинах країни. Формальне визнання того, що відбувається, голодом означає, що люди вже почали вмирати від недоїдання.

"Голод - трагічна реальність у деяких районах Південного Судану. Збулися наші найгірші побоювання. Багато сімей уже вичерпали всі засоби виживання", - сказав представник ФАО в Південному Судані Серж Тіссо.

Від гострого виснаження страждають більш ніж мільйон дітей у Південному Судані. Понад чверть мільйона дітей - на межі голоду.

"Якщо ми не надамо екстрену допомогу цим дітям, то багато з них просто не виживуть", - попередив представник ЮНІСЕФ у Південному Судані Джеремі Хопкін. 

Він закликав усі сторони надати гуманітарним організаціям безперешкодний доступ до постраждалого населення, щоб запобігти новій гуманітарній катастрофі.

Збройний конфлікт у Південному Судані серйозно підірвав сільськогосподарське виробництво і рівень життя сільського населення. Сплеск насильства в липні 2016 року збільшив розвал системи виробництва, в тому числі в раніше стабільних областях. Різке зростання інфляції - до 800% на рік - також завдало удару по постраждалих провінціях, які традиційно покладаються на місцеві ринки.

Південний Судан здобув незалежність 9 липня 2011 року. Судан став першою державою, яка оголосила про офіційне визнання південного сусіда. Проголошенню незалежності передували десятиліття конфлікту між Північчю і Півднем, у результаті чого загинули близько 1,5 млн осіб.

Військовий конфлікт у Південному Судані спалахнув у грудні 2013 року між представниками домінуючої народності дінка, до якої належить президент Кіїр, і племені нуер, яке представляє колишній віце-президент Тіні.

Нагадаємо, в серпні влада Південного Судану погодилася на розміщення в країні миротворців.

LB.ua в соцмережах: