Керівник адміністрації глави Чечні Магомед Даудов виступив за легалізацію багатоженства, але тільки в рамках шаріату.
Про це він розповів в інтерв'ю "Газете.Ru".
"Я депутатом тепер не сиджу, але добре б, аби багатоженство легалізували. Але тільки щоб згідно із шаріатом усе було: якщо чоловік може утримувати ще одну дружину, то чому ні?" - зазначив Даудов виданню.
Він також додав, що багатоженство поширене. Це означає, що "непогано б це якось урегулювати".
Магомед Даудов був на весіллі керівника Ножай-Юртівського РВВС Нажуда Гучигова і 17-річної Луїзи Гойлабієвої. Голова чеченської адміністрації пояснив, що він давно знайомий особисто з нареченим, для якого неповнолітня стала другою дружиною. Він, як і Гучигов, якийсь час був начальником районної поліції.
18 травня голова комітету Держдуми з питань сім'ї, жінок і дітей Олена Мізуліна виступила проти повернення кримінальної відповідальності за багатоженство. Вона також сказала, що вводити кримінальну відповідальність за багатоженство "безглуздо".
У нинішньому російському законодавстві немає покарання за багатоженство. Лише в Сімейному кодексі є стаття 14 "Обставини, що перешкоджають укладенню шлюбу", в якій йдеться про те, що шлюб не може взяти особа, яка вже перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі. А стаття 27 визнає шлюб недійсним, якщо є обставини, описані у статті 14.
Президент Чеченської республіки Рамзан Кадиров послідовно виступає із закликами легалізувати багатоженство. Неодноразові пропозиції узаконити багатоженство надходили від депутатів і релігійних лідерів Татарстану, Башкортостану, а також деяких північнокавказьких республік, наприклад Дагестану. Ні в одному з регіонів пропозиції політиків так і не були схвалені. Але незважаючи на це, в деяких мусульманських сім'ях чоловіки мають одразу декількох дружин, хоча такі шлюби не є офіційними. Володимир Жириновський з 1993 року і деякі інші російські політики пропонують узаконити багатоженство на всій території країни, зокрема й для немусульманського населення, як засіб вирішення демографічної кризи.