Країни Євросоюзу наступного тижня знімуть більшість діючих санкцій проти М'янми на знак визнання стрімких політичних та економічних реформ після десятилітньої воєнної диктатури.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на дипломатів ЄС у четвер 19-го квітня.
Посланці урядів ЄС досягли попередньої згоди з цього питання пізно ввечері в середу. Очікується, що міністри закордонних справ держав ЄС офіційно схвалять угоду на засіданні у Люксембурзі 23-го квітня.
Призупинення санкцій ЄС, що включають у себе заборону на інвестиції та торгівлю, пов'язану з лісовою та гірничодобувною промисловістю, відкриє двері для потоку інвестицій у країну. М'янма - сусід двох найбільших у світі ринків Китаю і Індії.
"В даний час існує угода ... про припинення усіх санкцій, крім ембарго на постачання зброї", - сказав представник однієї з країн ЄС на умовах анонімності.
Дипломати ЄС кажуть, що санкції знімуть для підтримки тиску на квазі-цивільний уряд М'янми - з тим, щоб останній перейшов до демократії. Лідер опозиції Аун Сан Су Чжи, прихильник санкцій проти М'янми за порушення прав людини військовим урядом, виступає на підтримку такого підходу.
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав виявити обережність у розгляді питання М'янми: "Хоча ясно, що ... режим робить деякі кроки в бік більшої свободи і демократії, ми повинні бути вкрай обережними. Ми хочемо побачити звільнення політв'язнів, ми хочемо побачити вирішення етнічних конфліктів, ми хочемо, щоб процес демократизації тривав".
Уряди країн ЄС зацікавлені в тому, щоб полегшити доступ до М'янми для свого бізнесу. ЄС сподівається отримати вигоду з багатих природних ресурсів М'янми, її близькості до великих ринків і величезного туристичного потенціалу. Європейські компанії побоюються, що азіатські суперники вже зміцнюють свою присутність в країні.
Міністерство фінансів США у вівторок 17-го квітня призупинило санкції щодо М'янми, щоб дозволити фінансові операції для підтримки визначеної гуманітарної допомоги та проектів розвитку.