ГоловнаСуспільствоВійна

​З початку року росіяни випустили по Україні 2277 "шахедів". ППО збила 86%, - Повітряні сили

Таких результатів вдалось досягти завдяки нарощенню бойових спроможностей мобільних вогневих груп Сил оборони.

​З початку року росіяни випустили по Україні 2277 "шахедів". ППО збила 86%, - Повітряні сили
Військові ЗСУ
Фото: Генштаб

З 1 січня 2024 року російські окупанти випустили по території України 2277 ударних безпілотників типу "Shahed". Протиповітряною обороною знищено близько 86 % або 1953 "шахеди".

Про це повідомив командувач Повітряних Сил Микола Олещук

За його словами, таких результатів вдалось досягти завдяки нарощенню бойових спроможностей мобільних вогневих груп Сил оборони України. Це - тисячі військовослужбовців, які майже щоночі виїжджають на вогневі позиції і б’ють ворожі БпЛА з усього наявного у них озброєння.

"Створення МВГ – це вимушений крок Повітряних Сил з початку російського вторгнення. Адже ворог постійно нарощує атаки великою кількістю засобів повітряного нападу – особливо це стосується ударних БпЛА. Нам довелось оперативно реагувати, збільшувати не лише кількість підрозділів мобільних вогневих груп, але і якість їхнього оснащення", - зазначив Олещук.

Сьогодні стрілецька зброя, зенітні гармати, ПЗРК, що є на озброєнні МВГ модифіковані, мають додаткове обладнання, здатне забезпечувати гарний результат бойової роботи. Це прилади нічного бачення, тепловізори, оптика, лазерні указки, прожектори, засоби РЕБ, програмне забезпечення, автомобілі високої прохідності. Усе це дозволяє працювати по ворожих цілях більш ефективно та раціонально.

Командувач подякував усім, хто робить МВГ влучнішими – забезпечує необхідним обладнанням для результативної роботию. Це благодійні фонди, місцеві громади, волонтери та активісти, українці та світова спільнота.

"Війна щоразу виходить на новий технологічний рівень, все більшої ваги набирають БпЛА різних типів, йде впровадження штучного інтелекту. Удосконалюються і мобільні вогневі групи. Із великою імовірністю у їх складі з’являться оператори БпЛА-перехоплювачів та інше новітнє озброєння, зокрема бойові лазери", - додав Олещук.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram