ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Кількість госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 в Україні зростає, а показники вакцинації впали, - Кузін

Головний санлікар наголосив, що наразі вакцини є у достатній кількості.

 Кількість госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 в Україні зростає, а показники вакцинації впали, - Кузін
Головний санітарний лікар Ігор Кузін
Фото: РБК Україна

Головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що кількість госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 в Україні зростає, а  показники вакцинації через війну сильно впали.

Про це він розповів в ефірі телемарафону, передає "Інтерфкс-Україна".

"Продовжуємо реєструвати COVID-19 та випадки, що закінчилися летально. Протягом останнього тижня ми спостерігаємо збільшення кількості госпіталізацій на 14%, ніж тижнем раніше. За останній тиждень до лікарень потрапило майже 3 тис. українців", - сказав Кузін.

Водночас, він зазначив, що вмирають від ускладнень хвороби в більшості випадків люди старше 60 років.

"COVID-19 усе-таки продовжує циркулювати та забирати життя, це призводить до того, що навантаження на систему охорони здоров'я продовжує зростати", - пояснив головний санлікар

Кузін повідомив, що дуже сильно впали показники вакцинації, "переважно через питання безпеки під час війни".

"За останній тиждень було зроблено близько 47 тис. вакцинацій, це доволі низький показник. Люди переважно одержують саме бустерні дози вакцинації. Це саме та когорта свідомих громадян, які приходять до пунктів вакцинації й отримують повний курс", - сказав він.

Кузін наголосив, що наразі вакцини є у достатній кількості. Крім того, у регіони вже розподілено 125 тис. доз для вакцинації дітей до 17 років.

"Ця вакцина специфічна, це виключно педіатричне дозування, її було розроблено для дітей, вона пройшла дослідження, які підтвердили її ефективність та безпечність. Насамперед мають бути вакциновані діти, які мають хронічні захворювання, діти з онкозахворюваннями, після трансплантацій, діти, які мають тяжкі супутні неінфекційні захворювання", - зазначив він.

Кузін наголосив, що оновлені пункти зберігання вакцин обладнано джерелами безперебійного живлення та стабілізаторами, що забезпечує їх надійне зберігання.

Нагадаємо, карантин через коронавірус в Україні продовжили  до квітня 2023 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram