ГоловнаСуспільствоЖиття

Зеленський: Україна до 2030 року має скоротити викиди парникових газів на 58-64%

Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики, зазначив президент.

Зеленський: Україна до 2030 року має скоротити викиди парникових газів на 58-64%
Фото: president.gov.ua

Україна планує до 2030 року скоротити викиди парникових газів на 58-64%.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час Міжнародного саміту кліматичних амбіцій, який відбувся 12 грудня в онлайн-форматі.

За його словами, Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов’язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку – 2030 та міжнародних кліматичних угод.

“Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди у Глазго, ми опрацьовуємо другий національно визначений внесок. На цій основі ми розглядаємо ціль з викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%”, – повідомив Володимир Зеленський.

За його словами, Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики.

“Україна також прагне узгоджувати свою кліматичну політику та законодавство із Європейським зеленим курсом. Ми активізуємо співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору та розбудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів”, – сказав Президент.

Довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності.

Також, за словами Глави держави, триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, що передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

“Ми розпочали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ координуватиме роботу різних органів влади на національному й місцевому рівнях. Україна є й залишатиметься одним з активних і відповідальних учасників глобального процесу боротьби зі зміною клімату й захисту довкілля”, – наголосив Президент.

Зазначимо, Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit) – 2020 присвячений п'ятій річниці Паризької кліматичної угоди (2015) та підготовці до наступної кліматичної Конференції ООН зі зміни клімату (СОР26), яка відбудеться у Глазго (Велика Британія) у листопаді 2021 року.

Головують на заході Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, Президент Франції Еммануель Макрон, Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, Президент Чилі Себастьян Піньєра та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Відповідно до статті 4 Паризької угоди, сторони мають повідомляти свій національно визначений внесок кожні п'ять років, вказуючи на прогрес порівняно з поточним внеском, та відображати найбільш можливі амбіції та відповідні можливості у світлі національних обставин.

Відповідно до першого національно визначеного внеску України до Паризької угоди, наша країна взяла на себе зобов’язання не перевищити 60% у 2030 році від рівня викидів парникових газів у 1990 році (або скорочення на 40% від 1990 року без урахування сектору «Землекористування, зміни в землекористуванні та лісове господарство»).

Нагадаємо, Євросоюз пропонує скоротити до нуля викиди парникових газів за 30 років.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram