ГоловнаСуспільствоЖиття

Зеленський відповів на петицію з проханням ратифікувати Стамбульську конвенцію проти насильства над жінками

Він обіцяв звернутися до парламенту, але після подання від Міністерства закордонних справ.

Зеленський відповів на петицію з проханням ратифікувати Стамбульську конвенцію проти насильства над жінками
Фото: EPA/UPG

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію на сайті ОПУ, яка просила ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству. Про це повідомила авторка петиції Вікторія Зінчук на своїй сторінці у Facebook.

У відповіді сказано, що перед тим, як президент звернеться до парламенту з проханням ратифікувати конвенцію, йому повинні надати пропозиції щодо відповідного законопроєкту з Міністерства закордонних справ.

"Президент внесе в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради проєкт закону "Про ратифікацію конвенції Ради Європи щодо жінок та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами" після подання МЗС в установленому порядку електронних пропозицій", - йдеться у відповіді.

Зінчук повідомила, що зараз активісти шукають контакти для співпраці з МЗС.

"Саме від нього залежить подальший розвиток подій. Якщо у вас є контакти-знайомі в міністерстві, напишіть мені в коментарі або на пошту victoria.zinchuk13@gmail.com", - звернулася вона.

Нагадаємо, що так звана Стамбульська конвенція є першим юридично зобов'язувальним документом, який створює всеосяжну правову базу і підхід до боротьби з насильством щодо жінок. Документ спрямований на запобігання побутовому насильству, захист жертв і судове переслідування винних.

Тільки за січень 2020 року винятково на території Києва було зареєстровано більш ніж 3000 звернень про домашнє насильство.

За даними Мінсоцполітики, кожна п'ята жінка, яка звертається за помилуванням в Україні, є жертвою домашнього насильства.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram