ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Із МОЗ звільняється ще десяток людей - співробітники директорату разом із гендиректоркою Іриною Литовченко

Люди підуть до кінця року.

Із МОЗ звільняється ще десяток людей - співробітники директорату разом із гендиректоркою Іриною Литовченко
Фото: uacrisis.org

Гендиректорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірина Литовченко збирається йти з Міністерства охорони здоров'я разом зі своєю командою.

У коментарі LB.ua вона розповіла, що вже написала заяву на звільнення. Також повідомила, що разом із нею піде близько 10 осіб із її директорату і кілька осіб із директорату громадського здоров'я (днями про свій відхід вже оголосила голова експертної групи з питань реформування системи громадського здоров'я Катерина Чміль). "Заяву написала я. Решта - у міру переведення в інші державні органи. У них будуть запити на переведення", - повідомила Литовченко.

Про причини свого відходу Ірина написала на своїй сторінці у фейсбуці: "Вчора вони перейшли межу, яку я для себе ставила. До кінця року я залишу міністерство разом із практично усією своєю командою. Причина - ціннісні і світоглядні розбіжності, які роблять неможливою подальшу роботу в МОЗ".

"В обід майже_державний_секретар МОЗ (документи на її призначення без випробувального терміну вже надіслані в Кабмін) зателефонувала системним адміністраторам сайту (це одне із державних підприємств МОЗ) та сказала, що у них є 5 хвилин, щоб із сайту зникли абсолютно всі згадки про попередню політичну команду - новини, фотографії, відео - абсолютно все. Про це відразу написали у вотсап групі міністерства та проінформували пресслужбу (тобто мене, ха-ха), як відповідальних за контентний вміст сайту.

Можливо, хтось щось не так зрозумів і просили зовсім не про це, але доручення нікому не здалося дивним. Ще на першому чи другому тижні роботи цього міністра мене примусили переписувати ВСІ протоколи міжнародних зустрічей та довідки про попередню співпрацю, щоб ніде не було згадано прізвища Супрун, «бо Зоряна нервує».

За словами Литовченко, системні адміністратори виконали доручення. Але о дев'ятій годині вечора надійшло розпорядження розмістити на ФБ міністерства повідомлення-антифейк, що трапився технічний збій і всі новини зникли випадково. (Таке повідомлення вчора дійсно опублікували - LB.ua).

"Це відверта брехня, про яку знає все міністерство. Я попередила, якщо вони примушують мене брехати на сторінці міністерства, на власній сторінці і розповім правду... Працювати з тим, хто примушує тебе брехати країні - це приниження власної гідності та професійності", - написала Литовченко.

Вона також підкреслила, що вже бачила результати внутрішнього аудиту - оцінки за виконання всіх завдань нею - позитивні, тільки "за поведінку" - "двійка".

Нагадаємо, Литовченко зайняла свою посаду на початку 2018 року, перемігши на конкурсі. До цього вона працювала у фонді "Таблеточки", співзасновницею якого є.

Також нагадаємо, що на LB.ua вчора вийшло інтерв'ю міністерки охорони здоров'я Зоряни Скалецької, в якому вона розповідає про те, що відбувається в міністерстві, а також про те, що не відчуває конкуренції з Уляною Супрун.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram