ГоловнаСуспільствоВійна

Геращенко: ні про які вибори на Донбасі найближчим часом не може бути й мови

Українська позиція в цьому питанні залишається незмінною.

Геращенко: ні про які вибори на Донбасі найближчим часом не може бути й мови
Фото: LB.ua

Оскільки депутатам і співробітникам Європейського парламенту, а також національних парламентів країн ЄС заборонено відвідувати окупований Донбас із міркувань безпеки, то ні про які вибори там не може бути й мови.

Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, коментуючи заяви європейських лідерів із цього приводу.

"Вранці дивлюся стрічку новин у Фейсбуці і бачу, як слова французького президента про Донбас обурили Інтернет. Насправді, він не сказав жодного нового слова. Це позиція Франції та Німеччини, яка уособлює позицію ЄС безпека - вибори (за українським законодавством і міжнародними стандартами, це важливо, і це вчора сказав Олланд, до речі) - кордон", - написала Геращенко в Фейсбуці.

Вона наголосила, що українська позиція в цьому питанні залишається незмінною - вибори на окупованих територіях можливі тільки за умови забезпечення цілковитої безпеки.

"Безпека (не тиждень без вогню, а виконання блоку безпеки повністю, разом із відведенням іноземної зброї і техніки) - гуманітарний блок (звільнення всіх незаконно утримуваних без непристойного шантажу амністії, яка повинна набути чинності лише з політичним блоком) - кордон (СММ ОБСЄ повинна бути на кордоні вже зараз!) - політичний блок (вибори за українськими законами і при міжнародному спостереженні). На цьому стоїмо. Вибори - з європейськими спостерігачами! Якщо сьогодні депутатам Європарламенту і співробітникам національних парламентів заборонено відвідувати Донбас з міркувань безпеки, то ні про які вибори там не може бути й мови", - зазначила Геращенко.

Нагадаємо, вибори на Донбасі - одне із зобов'язань України, зафіксованих у Мінських угодах. Однак Україна вимагає, щоб спершу встановилася повна тиша на фронті та була розміщена озброєна поліцейська місія ОБСЄ.

Угруповання "ДНР" і "ЛНР" спочатку планували провести свої "вибори" 18 жовтня і 1 листопада 2015 року відповідно, але після зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі погодилися їх відкласти. Відтоді вони постійно переносять дату проведення. Зараз вибори заплановані обома терористичними організаціями на 6 листопада 2016 року. Однак, незважаючи на оголошене припинення вогню, бойовики продовжують порушувати перемир'я.

Президент Франції Франсуа Олланд, виступаючи на осінній сесії ПАРЄ закликав Україну спочатку провести на Донбасі місцеві вибори, а після цього відновлювати контроль над держкордоном. На його думку, невиконання Мінських домовленостей може призвести до "заморожування" збройного конфлікту.

LB.ua в соцмережах: