ГоловнаПраво

Держава не зацікавлена в розвитку "Мотор Січі", - адвокат компанії-акціонера

Арешт акцій акціонерного товариства призводить до стрімкого погіршення фінансових показників підприємства та порушує права всіх акціонерів.

Держава не зацікавлена в розвитку "Мотор Січі", - адвокат компанії-акціонера
Олександр Максименко

У п'ятницю, 14 серпня, в Шевченківському районному суді відбулося судове засідання у справі арешту акцій АТ "Мотор-Січ".

Про це повідомляє "РБК-Україна".

Адвокат Олександр Максименко, який представляє інтереси однієї з компанії-акціонера ПАТ "Мотор Cіч", у коментарях журналістам заявив, що арешт акцій акціонерного товариства призводить до стрімкого погіршення фінансових показників підприємства, порушує права всіх акціонерів на участь в управлінні цим акціонерним товариством, а також зумовлює неможливість внесення змін до реєстру акціонерів. Зокрема, три роки не скликаються загальні збори акціонерів - вищий орган управління, і не сплачуються дивіденди.

"Накладаючи арешт на акції товариства, забороняючи будь-яким депозитарним установам вносити зміни до інформації про власників акцій та видавати реєстр акціонерів АТ "Мотор Січ", слідчий суддя фактично обмежив право товариства здійснювати господарську діяльність відповідно до статуту; зробив неможливим прийняття ключових управлінських рішень, які, відповідно до статуту, мають прийматися зборами акціонерів товариства (в тому числі належать до виняткової компетенції загальних зборів); необґрунтовано позбавив акціонерів товариства можливості реалізовувати свої корпоративні права щодо товариства, а також у протиправний спосіб виключив можливість реалізації як Заявником, так і іншими акціонерами, всіх трьох складових права власності (володіння, користування, розпорядження) щодо належних їм акцій", - заявив адвокат.

Юристи також наголошують, що з моменту втручання СБУ в господарську діяльність АТ "Мотор Січ" у 2017 році й накладення першого арешту спостерігається динаміка погіршення показників діяльності.

Так, чистий фінансовий результат з близько 2,8 млрд грн у 2017 році зменшився до приблизно 0,6 млрд грн у 2020 році, також сьогодні показник реалізованої продукції знизився приблизно до 40% від значень 2017 року. При цьому підприємство у 2019 році зафіксувало збиток у розмірі 525 млн грн, чого раніше не спостерігалося, і вже 7760 робітників АТ втратили робочі місця.

"Додатковою обставиною справи, яка визначає необхідність прискореного вирішення питання зняття арештів, є позовна вимога іншого акціонера АТ, недержавного пенсійного фонду "Український пенсійний фонд" (в особі компанії з управління його активами". Цей акціонер "Мотор Січі" взагалі вимагає ліквідувати АТ через системне порушення прав акціонерів (нескликання зборів, невиплату дивідендів упродовж 3 років)", - додає Олександр Максименко.

Крім того, юристи просили слідчого суддю залучити до справи низку державних органів, а саме - Офіс президента, "Укроборонпром", ПАТ "Мотор Січ" і тих, хто висловлювався про незаконність отримання чи набуття або використання акцій підприємства.

"Слідчий суддя відмовив у виклику цих осіб. Ми вважаємо, що це судове рішення - неправомірне, тому будемо заявляти про відвід слідчому судді. Оскільки, ми дуже сумніваємось, що подальший судовий розгляд буде всебічний і повноцінний, цими клопотаннями ми хотіли, щоб у судовому засіданні брали участь усі учасники цієї ситуації, усі, хто тим чи іншим чином зацікавлений, щоб арешт залишався. Як бачимо, держава не зацікавлена в розвитку підприємства", - додає Максименко.

Адвокати наголошують, що залишення арешту акцій чинним призведе до втрати українського флагмана, замість заявленої державою спроби його зберегти.

Сторона захисту зазначає, що буде й далі пробувати скасувати арешт на акції підприємства. Крім відводу судді, адвокати подали апеляційну скаргу на ухвалу про арешт.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram