ГоловнаПолітика

Вітренку знайшли нову посаду, якщо він не пройде в Кабмін (доповнено)

Юридичних перепон для відповідного призначення на сьогодні немає.

Вітренку знайшли нову посаду, якщо він не пройде в Кабмін (доповнено)
Фото: Lb.ua

Якщо Юрія Вітренка не вдасться призначити першим віцепрем'єр-міністром втретє, то йому може бути запропонована інша посада.

За інформацією джерел LB.ua, такий варіант "В" обговорювався 3 лютого в Офісі Президента особисто Володимиром Зеленським з главою ОП Андрієм Єрмаком.

За словами співрозмовника, Вітренку може бути запропонована посада члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з перспективою очолити комісію.

Доповнено. На сьогоднішній день у складі НКРЕКП є вакансія і вже проведено конкурс для її заповнення. У жовтні 2020 року конкурсна комісія рекомендувала Кабміну на посаду члена комісії ексглаву НЕК "Укренерго" Костянтина Ущаповського і ексчлена НКРЕКП Руслана Машляковського. З цих двох кандидатів Кабмін мав обрати більш гідного. Однак призначення не відбулося через неправильне складання документів для ухвалення рішення. За іншою версією - через те, що конкурс було оскаржено одним з учасників. Цей конкурс може бути скасований.

До того ж, на період карантину закон дозволяє проводити призначення і без конкурсу. Тому Кабмін зможе призначити Вітренка без проблем. Але слід мати на увазі, що НКРЕКП – орган з особливим статусом, відносно якого ця норма не діє. Ще один теоретичний варіант – призначити нового члена тимчасово на 3 місяці.

Чинний глава НКРЕКП Валерій Тарасюк був обраний головою комісії в листопаді 2019 року і термін його повноважень на цій посаді закінчується в листопаді 2021 року. Але голова комісії може бути звільнений з посади рішенням більшості членів НКРЕКП.

Нагадаємо, що Верховна Рада двічі відмовляла у призначенні колишнього топменеджера "Нафтогазу" Вітренка віцепрем'єром. Спершу, у грудні, за його кандидатуру проголосували тільки 186 нардепів. За кілька днів після цього Кабмін призначив його в.о.міністра. Однак у владних колах зразу заговорили, що це - не остання спроба призначення. Співрозмовник LB.ua підтвердив, що повторне голосування готує "група Коломойського". 

"Саме вони ведуть такі розмови. Та все можливо", — сказав він. 

Втім у січні ситуація з підтримкою Вітренка змінилася. Джерела видання зазначили, що депутати, наближені до Ріната Ахметова, готові підтримати Вітренка в обмін на обіцянку не скасовувати рішення про підвищення тарифів на електроенергію. Наближені ж парламентарі до Ігора Коломойського, після конфлікту навколо нардепа Олександра Дубінського, навпаки, змінили позицію та можуть не дати голоси за Вітренка.

Питання призначення Вітренка розглядали на засіданні фракції "Слуга народу". У депутатів пропрезидентської фракції було до кандидата декілька питань. Одне з них, як повідомили джерела LB.ua, стосувалося премії в 4 млн доларів в якості винагороди за перемогу над "Газпромом" у арбітражі. І Вітренко, за словами співрозмовника, сказав, що не відмовиться від премії

Після засідання СН серед депутатів-"слуг народу" проводили опитування, чи готові вони підтримати кандидатуру Вітренка. Голоси збирали у мобільному застосунку. На парламентському ж засіданні голосів за Вітренка не вистачило знову - "за" натиснули кнопки тільки 204 депутати.

2 лютого з'явилася інформація, що через день в Офісі президента проводитимуть обговорення ймовірного третього висунунення Вітренка міністром. А уже 3 лютого співголова фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що питання призначення в.о. міністра енергетики України Юрія Вітренка першим віцепрем'єром-міністром енергетики буде виноситися на голосування Верховної Ради в третій раз.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram