ГоловнаПолітика

Понад 91% ДВК завершили підрахунок голосів і передали документи до ТВК

Повністю завершили підрахунок голосів у шести областях.

Понад 91% ДВК завершили підрахунок голосів і передали документи до ТВК
Фото: соцмережі

Понад 91% дільничних виборчих комісій завершили підрахунок голосів виборців на місцевих виборах. Вони склали протоколи та передали всю виборчу документацію до територіальних виборчих комісій.

Про це інформує пресслужба Центральної виборчої комісії.

"Так, за інформацією, яка надійшла до Секретаріату Центральної виборчої комісії, станом на 12:00 27 жовтня 2020 року, майже 26,7 тисяч дільничних виборчих комісій, що становить понад 91 % від загальної кількості утворених ДВК, завершили підрахунок голосів виборців, склали про це протоколи та передали всю виборчу документацію до відповідних територіальних виборчих комісій. Цей процес повністю завершено в 6 регіонах: Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Сумській, Хмельницькій та Чернівецькій областях", - сказано в повідомленні.

Окрім того, вже розпочався процес передачі протоколів про підсумки голосування з виборів депутатів районних та обласних рад від ТВК територіальних громад (сільських, селищних, міських) до районних та обласних територіальних виборчих комісій.

У ЦВК нагадують, що сільські, селищні та міські ТВК складають протоколи про результати виборів з виборів депутатів сільської, селищної та міської ради, а також відповідного сільського, селищного та міського голови. Окрім того, зазначені ТВК складають протоколи про підсумки голосування з виборів депутатів районної та обласної ради, які передають до відповідних районних і обласних ТВК. Останні на підставі цих протоколів встановлюють результати виборів депутатів районних та обласних рад.

Зокрема, в 15 областях України (Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській) районні ТВК вже прийняли 60 таких протоколів. У дев’яти регіонах (Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській та Черкаській областях) дев’ять протоколів отримали обласні ТВК.

Раніше в Європейській мережі організацій з моніторингу виборів заявили, що попередньо оцінюють місцеві вибори в Україні як вільні та конкурентні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram