ГоловнаПолітика

Справа проти Порошенка вмотивована політичними міркуваннями, - колишній юрист ЄСПЛ

"Влада в Україні порушує численні положення Європейської Конвенції про права людини".

Справа проти Порошенка вмотивована політичними міркуваннями, - колишній юрист ЄСПЛ
Фото: Михаил Палинчак

Колишній старший юрист Європейського суду з прав людини, експерт у галузі європейського права Грегорі Туан Ді Дьйодоне, який долучився до команди захисту п’ятого Президента України, наголошує, що справа проти Порошенка мотивована політичними міркуваннями. Про це йдеться в його заяві.

«Сьогодні я маю честь бути одним з адвокатів пана Петра Порошенка, колишнього президента-реформатора та одного з лідерів опозиції в Україні. Після першого вивчення елементів його справи та надмірних і непослідовних обвинувачень, висунутих проти нього, можу без розумних підстав для сумнівів стверджувати, що порушене провадження в цій справі нагадує таке, що є у своїй основі вмотивоване політичними міркуваннями», – заявляє адвокат.

«До такого висновку мене привели обставини неспокійного політичного контексту, який існує в Україні від травня 2019 року, відсутність незалежної від нинішнього вищого керівництва держави Генеральної прокуратури, дефіцит справедливості в поспішному здійсненні провадження проти пана Порошенка та викриття за результатами телефонного прослуховування від листопада 2019 року», – зазначає європейський юрист.

Він зазначає, що в такий спосіб влада в Україні порушує численні положення Європейської Конвенції про права людини і, зокрема, статті 18 ЄСПЛ, що забороняє використовувати політичні мотиви для обмеження свобод, статті 6, пункту 2 (презумпція невинуватості) та статті 5 (право на свободу).

«Як досвідчений юрист із прав людини, я стурбований таким станом справ в Україні й закликаю до демократичного розвитку в напрямі повного та ефективного дотримання принципів верховенства права», – наголошує Грегорі Туан Ді Дьйодоне.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram