ГоловнаПолітика

Порошенко свідчить у справі про держзраду Януковича

П'ятий президент на відміну від 2018 року прийшов до суду особисто.

Фото: Михаил Палинчак

Народний депутат, п'ятий президент України Петро Порошенко в понеділок прийшов до Апеляційного суду Києва у справі про державну зраду четвертого президента Віктора Януковича.

Трансляцію веде 5 канал.

Фото: Михаил Палинчак

Фото: Михаил Палинчак

Фото: Михаил Палинчак

Нагадаємо, 24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі. Його було визнано винуватим за ч. 1 ст. 111 (держзрада), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу. При цьому Януковича виправдали за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило тяжкі наслідки).

У лютому 2018 року він давав свідчення в Оболонському суді в цій справі, але робив це по відеозв'язку.

Допит мав тривати півтори години, але по факту він зайняв близько 60 хвилин. Значну частину часу витратили на сперечання адвокати, прокурори і суд. Тому суддя Дерев'янко припинив допит через питання, які не стосуються кримінальної справи.

1 березня 2014 року Янукович, перебуваючи на території РФ, вчинив держзраду, звернувшись з письмовою заявою до президента РФ Володимира Путіна з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів державної власності.

Того ж року Янукович утік до Росії.

Прокуратура просила для Януковича 15 років позбавлення волі. Захист просив суд його виправдати і, не задовольнившись вироком, подав апеляцію.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram