ГоловнаПолітика

Кулеба: в посольстві України в Китаї лише один дипломат знає китайську

Ситуація в дипкорпусі зі знанням мов жахлива.

Кулеба: в посольстві України в Китаї лише один дипломат знає китайську
Фото: надано Дмитром Кулебою

Після завершення карантину Міністерство закордонних справ України оголосить відкриті конкурси на посади в органи дипломатичної служби.

Про це під час звіту про свої 100 днів роботи заявив голова вітчизняного зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба.

Він повідомив, що кандидатів на нові посади в системі дипслужби шукатимуть за межами МЗС. Один з основних критеріїв - знання мов.

"Виявлено, на жаль, жахливу ситуацію, коли в Китаї в українському посольстві лише одна людина повноцінно володіє китайською мовою. Це неприпустимо. У МЗС немає свого внутрішнього ресурсу, щоб закрити кадрове питання з точки зору знання непоширених мов. Тому ми вийдемо за межі [системи МЗС] і відчинимо двері для людей, які хочуть стати дипломатами", - зазначив Кулеба.

Міністр акцентував, що найбільша проблема зі знанням арабської мови, а внутрішнє відомче дослідження показало, що більшість українських дипломатів хочуть проходити дипломатичні місії в країнах Європи і Північної Америки.

"Ось чому за моїм дорученням було розроблено мотиваційний пакет для кандидатів на посади в країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу, Африки та Латинської Америки. Все було зроблено в рамках законодавства. Ти отримаєш найкращі кар'єрні можливості, якщо підеш у таку країну [одного з зазначених регіонів]. Цим ми хочемо ліквідувати дисбаланс у системі скерування якісних кадрів. Хочемо, щоб ці регіони цікавили найбільш підготовлених і ефективних українських дипломатів", - сказав Кулеба.

Водночас голова МЗС уточнив, що знання мови не буде основним критерієм для відбору на дипломатичні посади, також перевірятимуть і інші необхідні для дипслужби знання. У тому числі буде введено психологічне тестування для співробітників відомства перед відправленням за кордон.

Нагадаємо, 18 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський призначив послом у Китаї Сергія Камишева, який у 2004-2009 роках уже обіймав цю посаду.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram