ГоловнаПолітика

Шмигаль виступив за подачу води у Крим "цистернами, каністрами, бутлями" (оновлено)

"Окупант не може нести відповідальність за українців, які там живуть".

Шмигаль виступив за подачу води у Крим "цистернами, каністрами, бутлями" (оновлено)
Денис Шмыгаль
Фото: facebook/ Денис Шмыгаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що Україна повинна подавати воду в окупований Крим.

Про це він заявив в ефірі програми "Право на владу" на каналі "1+1".

"Питання подачі води в окупований Крим - це не питання торгівлі з окупантом, не питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної підтримки людей, які живуть у Криму. Неподання туди води призведе до гуманітарної катастрофи", - заявив Шмигаль.

"Ми не перекриємо воду для українців. Крим - це Україна... Окупант не може нести відповідальність за українців, які там живуть", - додав голова Кабміну.

Оновлення 6:50. Пізніше у своєму фейсбуці прем'єр написав, що формат токшоу не найкращий, щоб обговорювати складні питання і що головна теза про неможливість подавати воду у Крим за нинішніх умов "загубилася в студії".

"Ми хочемо допомагати цим людям. Ми хочемо, щоб вони відчували, що ми дбаємо про них. Дійсно, з технічних причин поділити воду, яка піде людям, і воду, яка піде на військові бази, неможливо. Ця теза загубилася в шумі студії. Позиція залишається незмінною: ми хотіли б подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної можливості робити це до деокупацію півострова і повернення його у склад України", - написав прем'єр.

Оновлення 10:29. Під час виступу у Верховній Раді Шмигаль ще раз уточнив свою заяву і підтвердив, що Україна повинна забезпечувати кримчан водою у разі потреби.

"Ми будемо поставляти у разі потреби або гуманітарної загрози українцям воду для господарських потреб і пиття. Хоч цистернами, хоч каністрами, хоч бутлями, але ми повинні це забезпечити", - сказав він.

За його словами, для промислових і військових об'єктів у Криму воду не подаватимуть.

Нагадаємо, що до 2014 року близько 85% потреб жителів Криму у воді забезпечував Північно-Кримський канал, вода у який ішла з України. Але після анексії Криму Росією Україна припинила постачання води.

Українська влада неодноразово робила заяви про те, що водопостачання анексованого півострова буде відновлено тільки після деокупації.

У серпні 2019 року окупаційна влада Криму заявила, що потрібно "почати зондаж" про відновлення роботи Північно-Кримського каналу, тому що у Дніпрі - "вода, яка йде з території РФ". Постпред президента України в Криму Антон Кориневич у відповідь заявив, що Дніпро по території Криму не протікає.

У жовтні 2019 року голова бюджетного комітету Верховної Ради Юрій Арістов запропонував продавати воду в анексований Росією Крим.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров відповів, що це означатиму здачу позицій з деокупації півострова.

У лютому 2020 постпред Зеленського в Криму Антон Кориневич виключив подачу води у Крим до деокупацію.

Після цього голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія заявив, що погодився б пустити воду в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram