ГоловнаПолітика

Звільнений з російської в'язниці політв'язень Стогній повернувся в Україну

Він був затриманий ФСБ РФ за підозрою в організації диверсій і засуджений на 3,5 року за іншими статтями.

Звільнений з російської в'язниці політв'язень Стогній повернувся в Україну
Фото: Россия 1

Кримчанин Олексій Стогній, якого затримали в листопаді 2016 року за підозрою в організації диверсій на об'єктах інфраструктури півострова, але засудили на 3,5 року за статтями, не пов'язаними зі шпигунством або диверсією, повернувся до Києва.

Про це повідомила уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова.

"Всі ці роки наш громадянин утримувався в нестерпних умовах місць неволі країни-окупанта, що сильно позначилося на стані його здоров'я", - написала вона у фейсбуці.

Омбудсмен пообіцяла подбати про проведення "висококваліфікованого медичного обстеження та надання необхідної лікарської допомоги" Стогнію.

Денісова нагадала, що 115 громадян України досі незаконно утримуються країною-агресором - Росією.

Уповноважений ВР з прав людини закликала представників міжнародних правозахисних організацій і дипломатичний корпус використовувати всі важелі впливу, щоб забезпечити дотримання основних прав і свобод громадян України, які є бранцями Кремля.

Нагадаємо, Олексія Стогнія затримали в ніч з 14 на 15 листопада 2016 року на виїзді з Криму навпроти пункту пропуску "Каланчак". Він їхав до Києва до дочки на день народження.

Російські ЗМІ показали відео, на якому Стогній під час постановочного допиту дає "свідчення" в шпигунстві на користь України. Російські ЗМІ стверджували, що Стогній - полковник Головного управління розвідки України і був затриманий в Севастополі, коли йшов на агентурну зустріч.

У Міноборони України заявили, що затриманий давно завершив службу і не є співробітником військового відомства. Він проживав на території півострова до його окупації Росією і займався бізнесом.

У липні 2017 року підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя засудив Олексія Стогнія до 3,5 року ув'язнення за ч. 1 ст. 222 КК РФ (незаконне придбання, передавання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів) і ч. 1 ст. 223 КК РФ (незаконне виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї та боєприпасів).

Справа "кримських диверсантів" об'єднує кілька кримінальних справ, водночас статті, за якими обвинувачують затриманих українців, в кожній справі різні. Всього, за даними Кримської правозахисної групи, в 2016 році було затримані 9 осіб: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Володимир Дудка, Гліб Шаблій, Олексій Стогній.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram