ГоловнаПолітика

FT: Ахметов намагається стати союзником Зеленського

Телеканали олігарха почали "дуже добре" ставитися до президента.

FT: Ахметов намагається стати союзником Зеленського

Олігарх Рінат Ахметов намагається потіснити Ігоря Коломойського в боротьбі за вплив на президента України Володимира Зеленського.

Про це йдеться в матеріалі Financial Times.

Видання зазначає, що відносини Зеленського та Коломойського ускладнює ситуація навколо ПриватБанку. "Суперечка через банк, який раніше належав панові Коломойському, тепер робить його швидше проблемою для президента, а отже, надає пану Ахметову більше впливу", - йдеться в матеріалі.

Ще один фактор, що грає проти Коломойського, - його заклики розірвати відносини з Міжнародним валютним фондом тоді, як Зеленський домовляється про нову кредитну програму.

На цьому тлі телеканали Ахметова "Україна" і "Україна 24" останнім часом почали позитивно висвітлювати роботу президента. Один із представників оточення Зеленського описав їх ставлення, як "дуже хороше до нас".

Видання зазначає, що Ахметов також "незамінний" для Зеленського в питанні вирішення конфлікту на Донбасі.

"Якщо Україна відновить контроль, здатність пана Ахметова гарантувати роботу тисячам людей або залишити їх без роботи робить його ключовою фігурою в питанні мирного врегулювання", - йдеться в публікації.

FT також нагадує, що в 2006-2012 роках Ахметов був депутатом Верховної Ради і підтримував колишнього президента Віктора Януковича. Але після Революції гідності в 2014 році він швидко відмежувався від Януковича і зайняв проукраїнську позицію.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram