ГоловнаПолітика

США відмовили у візі голові Конституційного Суду України

За інформацією джерел, Шевчук позбувся американської візи через скасування статті про незаконне збагачення.

США відмовили у візі голові Конституційного Суду України
Станислав Шевчук
Фото: Макс Требухов

США відмовили у візі голові Конституційного Суду України Станіславу Шевчуку.

Про це йдеться в заяві організації "Центр протидії корупції", передають "Українські Новини".

"Друзі, у голови Конституційного Суду України відбулася неприємність. Станіславу Шевчуку відмовили у візі в США. Джерела відзначають, що Шевчук позбувся американської візи через скасування статті про незаконне збагачення", - йдеться в повідомленні.

Відзначають, що "Центр протидії корупції" не вважає, що США анулює візи всім суддям КС і депутатам Верховної Ради, причетним до скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний Суд визнав неконституційною і скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. У статті 368-2 під незаконним збагаченням малося на увазі "набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав придбання яких не підтверджена доказами, а так само передача ним таких активів будь-якій іншій особі".

Судді визнали, що в такій редакції стаття про незаконне збагачення не узгоджується з конституційним принципом презумпції невинуватості (ч. 1-3 ст. 62 Конституції) і конституційним приписом про неприпустимість притягнення особи до відповідальності за відмову давати покази або пояснення щодо себе, членів сім'ї або близьких родичів (ч. 1 ст. 63 Конституції).

Голова КС підкреслив, що КСУ підтримує боротьбу з корупцією, але вважає, що формулювання в законодавстві повинні бути виписані коректніше.

Після цього президент Петро Порошенко підготував законопроект з іншим формулюванням.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram