ГоловнаПолітика

Турчинов: Росія готується до війни в Європі, перший плацдарм - Україна

РФ тримає біля кордону кілька російських армій і створює резерви.

Турчинов: Росія готується до війни в Європі, перший плацдарм - Україна
Фото: turchynov.com

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що Росія готується до континентальної війни в Європі, яка може початися в Україні.

Про це він сказав на Київському безпековому форумі.

"Ми бачимо, що в останні роки швидко будується військова інфраструктура вздовж українського кордону", - заявив Турчинов у своїй промові. Він підкреслив, що йдеться про мільярдні ресурси, які вкладаються у воєнні та інфраструктурні проекти, як-от: аеродроми, військові бази, сховища техніки.

"На сході нам протистоїть 8-ма армія Південного округу, на півночі - 20-та армія Західного округу. Цього росіяни вважають недостатнім. Вони тримають у резерві 1-шу танкову армію, 49-ту і 58-му загальновійськові армії. І цього замало", - сказав він.

У разі наступу Росія має намір також застосувати 6-ту і 4-ту армії Повітряно-космічних сил, додав Турчинов.

"Вони розташували вздовж нашого кордону 8 ракетних бригад. Для наступу на можливому театрі військових дій в Україні готується 4 дивізії і 5 бригад повітряно-десантних військ, 5 бригад і 1 полк морської піхоти. І навіть цей ресурс Росія вважає недостатнім. У Південному військовому окрузі почалося формування 6 резервних так званих козацьких дивізій", - сказав Турчинов.

"І я ще не назвав потужний Чорноморський флот, Каспійську флотилію, яку можуть використовувати для проведення військових дій в Азовському і Чорному морях. Я не назвав 22-й армійський корпус, який розміщений у Криму і готовий проводити бойові дії на півдні нашої країни", - заявив він.

"Росія готується до повномасштабних бойових дій, повномасштабної континентальної війни в Європі. І перший плацдарм, який вони будуть намагатися взяти, - це наша країна, наша Україна", - впевнений Турчинов.

Секретар РНБО поскаржився, що на тлі такої потужної загрози європейські країни намагаються вести бізнес з Росією, як зазвичай.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram