ГоловнаПолітика

НАЗК передало у поліцію матеріали про ймовірні неправомірні внески до виборчого фонду Зеленського

Виявлено порушення у здійсненні добровільних внесків фізосіб на суму понад 3 млн грн.

НАЗК передало у поліцію матеріали про ймовірні неправомірні внески до виборчого фонду Зеленського
Фото: liga.net

Національне агентство з питань запобігання корупції передало до Національної поліції матеріали про неправомірні внески до виборчого фонду кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Про це повідомила член НАЗК Наталія Корчак.

"Є другий випадок передавання в Національну поліцію матеріалів про можливі ознаки кримінального злочину щодо розпорядника накопичувального рахунку виборчого фонду кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського. Виявлені порушення у здійсненні добровільних внесків фізичних осіб у виборчий фонд на загальну суму 3 778 032,63 грн", - написала вона у фейсбуці.

За словами Корчак, реагуючи на вимогу НАЗК, розпорядник до держбюджету повернув лише 90 632,00 грн. Своєю чергою НАЗК повторно повідомило розпоряднику про надання внесків з порушеннями, і про те, що це кошти, від яких розпорядник рахунку повинен відмовитися (відповідно до частини 8 статті 43 ЗУ "Про вибори Президента України").

"Як вже стало зрозуміло, розпорядник не відмовився від внесків осіб, які згідно із Законом не мають права здійснювати такі внески, а від отримання листа НАЗК щодо надходження внесків з порушеннями. Відтепер він матиме справу з Нацполіцією. Чесні вибори - це повага до закону. Навіть для тих, кому закон не писаний", - резюмувала Корчак.

Раніше СБУ повідомила про підозру киянці, яка внесла на рахунки партії 2,2 млн гривень від підставних осіб.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram