ГоловнаПолітика

Журналісти розкрили схему масштабних розкрадань в "Укроборонпромі"

Син заступника секретаря РНБО разом з друзями отримали від "Укрооборонпрому" не менш як 250 мільйонів гривень.

Команда журналістських розслідувань Bihus.info розкрила схему масштабних розкрадань в оборонному комплексі, до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка.

У розслідуванні йдеться, що син першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського Ігор, його друг і бізнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза з 2016 року продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Керівництво концерну "Укроборонпром" знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Андрій Рогоза, Віталій Жуков і Ігор Гладковський
Андрій Рогоза, Віталій Жуков і Ігор Гладковський

Як свідчить оприлюднене листування, Гладковський-молодший займався вирішенням питань високого рівня, погоджуючи договори, зокрема, через свого батька. Жуков і Рогоза займалися так званою "поточною чорною роботою" - безпосередньою організацією поставок, домовленостей з постачальниками і переказом грошей. Між собою чоловіки домовлялися, наприклад, про те, які питання Гладковському-молодшому потрібно вирішити через свого батька або через керівників заводів.

З 2016 року їхня компанія "Оптімумспецдеталь" отримала від оборонних підприємств понад 90 мільйонів гривень. Через фірму-"прокладку" "Ренал" організатори "схеми" провели ще 85 мільйонів. Крім того, Жуков і Гладковський-молодший, як стверджують автори розслідування, використовували як "прокладку" підприємство Порошенка "Кузня на Рибальському" (колишня "Ленінська кузня"), "прогнавши" через неї 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.

За даними розслідування, Жуков, Рогоза і Гладковський-молодший отримали від "Укрооборонпрому" не менш як 250 мільйонів гривень. Однак в листуванні Рогоза згадує вдвічі більшу суму.

Отримані від угод кошти учасники "схеми" переводили в готівку в конвертаційних центрах, частина грошей йшла на "відкати" посадовим особам "Укроборонпрому" і хабарі співробітникам слідчих органів.

Автори матеріалу стверджують, що до корупційних операцій причетні Олег Гладковський, екс-керівник "Укрспецекспорту" і глава "Укроборонпрому" Павло Букін, директори підприємств та інші посадові особи держконцерну.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram