Росія категорично проти будь-яких нових форматів у справі врегулювання кризи в Україні і вважає, що ОБСЄ недостатньо "об'єктивна" в своїх оцінках ситуації.
Про це заявив постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому діяльності ОБСЄ в 2016 році, повідомляє Укрінформ.
"Важливо не забувати про небезпеку розмивання або зміни наявних форматів, таких як контактна група або нормандський формат. Висування нових ініціатив лише відволікає від повного виконання Мінських домовленостей", - сказав Чуркін.
На думку російської сторони, цілком достатньо і формату співпраці між ООН і ОБСЄ з українського питання. Чуркін наполягає на тому, що "практичні зобов'язання" щодо стабілізації ситуації лежать на самих сторонах конфлікту, до яких Росія себе не зараховує.
За традицією, Чуркін назвав українську революцію "державним переворотом", причому звинуватив у підтримці її "деяких членів ОБСЄ". І одночасно заявив, що ця організація "не має ні політичного, ні морального права випускати з уваги розслідування трагедій на Майдані в лютому і в Одесі в травні 2014 року".
Говорячи про події того часу, постпред РФ при ООН звинуватив Україну у відсутності бажання до інклюзивного діалогу для вирішення конфлікту з різними регіонами, прийнятті "повістки, запропонованої радикалами", що, за його словами, і стало причиною не тільки "повного хаосу в економічному і політичному житті України", а й невиконання нею низки основних положень Мінського пакету сьогодні.
Нагадаємо, представник України при Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко на засіданні Радбезу ООН заявив, що Україна закликає посилити міжнародну присутність на Донбасі: розгорнути миротворчу місію ООН і поліцейську місію ОБСЄ.