У Великобританії десятки тисяч лікарів-початківців по всій країні взяли участь у страйку через плани уряду змінити умови їхньої роботи і принципи оплати їхньої праці.
Про це повідомляє euronews.
У підсумку по країні було скасовано чотири тисячі операцій, ще більшу кількість менш складних процедур і звичайних консультацій.
Національна служба охорони здоров'я (NHS) Великобританії, яка надає населенню країни безкоштовне медичне обслуговування і на яку йде третина державних витрат, як правило, є одним з найбільш важливих питань під час виборів.
План уряду спрямований на те, щоб лікарі надавали свої послуги пацієнтам сім днів на тиждень, оскільки дослідження показують, що рівень смертності вищий у вихідні, коли працює менше лікарів.
Профспілка лікарів "Британська медична асоціація" (БМА) заявила, що план уряду несправедливий щодо лікарів, оскільки змушує їх працювати понаднормово і не передбачає жодних гарантій їхніх прав. У зв'язку із цим БМА планує провести ще один 48-годинний страйк наприкінці січня, а також повне припинення надання послуг, у тому числі невідкладної допомоги, протягом дев'яти годин 10 лютого.
Нагадаємо, 2012 року британські лікарі вийшли на акції протестів через пенсійну реформу для працівників охорони здоров'я.