Фонд гарантування вкладів у 2014-2015 роках виплатив клієнтам 56 неплатоспроможних банків 45,7 млрд гривень і повинен віддати ще 15,7 млрд гривень.
Про це йдеться у відповіді фонду на претензії прем'єра Арсенія Яценюка, які він висловив напередодні під час наради з представниками ФГВФО.
За цей період фонд отримав від Мінфіну кредитів на суму 28,9 млрд гривень під 12% річних. 2015 року ФГВФО повинен буде виплатити до бюджету 1,3 млрд гривень процентних платежів. Загалом обслуговування кредитів Мінфіну та НБУ вимагатиме 3,7 млрд гривень.
Фонд також повідомляє, що у 2014-2015 роках виплати вкладникам здійснювали через 24 банки, з яких чотири були визнані неплатоспроможними. Однак на момент залучення цих установ до здійснення виплат вони відповідали вимогам, встановленим Нацбанком України.
З приводу претензії Яценюка про використання 1,8 млрд гривень на утримання тимчасових адміністрацій фонд повідомляє, що, по-перше, ця сума була передбачена на два роки, а не на рік, а по-друге, ФГВФО нагадує, що серед банкрутів виявилися кілька дуже великих банків, зокрема: "Надра", Брокбізнесбанк, VAB Банк і "Форум", де працювала велика кількість співробітників.
"Основна частина витрат пов'язана з виплатою заробітної плати працівникам неплатоспроможних банків, кількість яких на момент введення тимчасової адміністрації загалом у 56 установах становила понад 33,8 тис. осіб. На сьогодні 45 неплатоспроможних банків у стадії ліквідації скоротили персонал, який отримує заробітну плату, до 4 тис. осіб", - повідомляє прес-служба фонду.
ФГВФО просить Кабмін надалі більш уважно і зважено підходити до висвітлення діяльності фонду.