Голова ЦВК Михайло Охендовський підтвердив, що хакери намагалися зламати інформаційні ресурси комісії, але запевнив, що їм це не вдалося і не вдасться.
"Усі інформаційні ресурси ЦВК функціонують у нормальному режимі і захищені на тому рівні, який свідчить про неможливість доступу до них спецслужб розвинених країн світу. Спроби отримати несанкціонований доступ дійсно були, але на них була відповідна реакція і з боку працівників секретаріату ЦВК, і з боку співробітників СБУ та Держслужби спецзв'язку та технічного захисту інформації", - цитує чиновника "Інтерфакс-Україна".
"Жодна людина протизаконним способом, як би не намагалася, не зможе отримати доступ до інформаційних ресурсів ЦВК", - додав він.
Охендовський зазначив, що метою фейкових повідомлень про злом може бути бажання дискредитувати результати виборів. "Їх слід розцінювати лише як один з компонентів інформаційної війни, яка ведеться проти нашої держави. Метою таких повідомлень є створення атмосфери недовіри до тієї інформації про перебіг голосування й обробки протоколів дільничних виборчих комісій, яка 26 жовтня і в наступні дні буде надходити до Центральної виборчої комісії засобами Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори", - вважає він.
Глава ЦВК додав, що аналогічні "качки" поширювалися і напередодні президентських виборів.
На сайті Держспецзв'язку також вказують, що угруповання "КіберБеркут", яке заявило про злом сайту ЦВК, як доказ подав скриншот головної сторінки сайту vyborkom.org. Він не пов'язаний ні з виборами, ні із ЦВК. Його створювали для моніторингу минулих виборів, а перед нинішніми вивели за межі ЦВК.