Генеральна прокуратура завершує досудове розслідування проти трьох співробітників "Беркута", причетних до розстрілу учасників мирних акцій протесту на Майдані 18-20 лютого.
Про це заявив генпрокурор Віталій Ярема за підсумками Дня відкритих дверей у Головному слідчому управлінні ГПУ, організованого спеціально для родичів загиблих із "Небесної сотні", повідомляє прес-служба ГПУ. На зустріч прийшло близько 200 осіб.
На початку липня заплановано ознайомити обвинувачених і потерпілих із матеріалами кримінальних проваджень. Для цього Генпрокуратура підготувала десятки томів із показами та іншими даними слідчих дій, на підставі яких в остаточній редакції сформульовано підозру в перевищенні влади, вчиненні умисних убивств і замахів на вбивство за обтяжливих обставин.
Постраждалі отримали змогу докладно ознайомитися із зібраними матеріалами, на прохання охочих роз'яснено всі необхідні норми закону, а також порядок проведення слідчих дій, розпочато процедуру повернення речей загиблих близьким і рідним. Родичі постраждалих (не тільки в Києві, а й на євромайданах в інших містах України) отримали докладні юридичні консультації.
Як заявив Ярема в коментарі, "встановити істину та притягнути всіх винних у скоєнні злочинів на Майдані залишається нашим головним пріоритетом". На це спрямовані, за словами голови відомства, кращі сили Генпрокуратури, максимально відкриті для співпраці з громадськістю.
Згодом обвинувальні акти подадуть на розгляд суду, за підсумками якого суд присяжних зможе неупереджено визначити ступінь провини за масові вбивства на Майдані і покарання - аж до довічного ув'язнення.
Трьох "беркутівців" затримали 30 травня.
Нагадаємо, київська влада ініціює конкурс на створення меморіалу, який встановлять у річницю трагічних подій. Список загиблих "Небесної сотні" на початку червня поповнився двома особами і відтепер налічує 98 осіб.