Міністерство закордонних справ Польщі отримало офіційний лист від Державної думи Росії, що містить пропозицію поділити територію нинішньої України.
Зокрема, МЗС запропоновано спрямувати зусилля на проведення в Україні референдуму з приєднання до Польщі п'яти західних областей України: Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Рівненської, повідомляє Newsru.com з посиланням на польське видання Gazeta.pl із посиланням на міжнародний канал Громадського телебачення Польщі TVP (Telewizja Polska), створений за підтримки МЗС Польщі.
Радник президента Польщі з гуманітарних питань Томаш Наленч вже однозначно прокоментував лист із Росії: "Ці думки - плід якоїсь хворої уяви". "Це просто обурливо запропонувати Польщі участь у розподілі дружньої країни і зміну її кордонів", - йдеться в заяві радника президента. Томаш Наленч відзначив, що це "офіційне" послання слід відправити на аналіз психіатрові.
Прес-секретар МЗС Польщі Марчин Войцеховський підтвердив факт отримання листа від імені заступника голови Держдуми РФ, лідера Ліберально-демократичної партії РФ Володимира Жириновського і заявив, що "пропозиції настільки дивні, що ніхто не розглядав їх серйозно". Він з жалем зауважив, що "частина російської політичної еліти все ще мислить з погляду пакту Молотова-Ріббентропа".
Крім того, як повідомляє TVP, аналогічні "пропозиції" з боку офіційної особи РФ отримали також Угорщина і Румунія, яким запропоновано претендувати на Закарпаття та Буковину.
Україною ж, за планом Жириновського, повинна залишитися тільки її центральна частина.
У МЗС Польщі зазначили, що хоча Жириновський і раніше з трибуни пропонував Польщі піти слідами Росії і зажадати від України "передачі неукраїнських територій", але було неможливо навіть уявити, що такі суперечливі заяви можуть набути офіційної форми, а саме - лист на адресу МЗС Польщі, зазначає польське видання.
"Жириновський отримає важливу відповідь без посилання на зміст його листа", - повідомили в МЗС Польщі.
Як відомо, Росія завершила юридичні формальності з анексії Криму - Рада Федерації ратифікувала міждержавний договір "Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів", а також федеральний конституційний закон про процедуру входження Криму і Севастополя до складу РФ і перехідний період інтеграції нових суб'єктів у РФ.