Заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера вважає, що ефективність від відеокамер на виборчих дільницях не виправдовує коштів, витрачених на них з бюджету.
Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Український тиждень".
"Ще до ухвалення цього закону я критично виступав проти ідеї впровадження камер, зокрема з точки зору додаткового навантаження на бюджет", - сказав Магера.
"Свого часу ЦВК просила 1,2 млрд. грн. на проведення виборів, нам виділили 800 млн., потім довго не віддавали решту. Але при цьому в країні раптово з'являється мільярд на встановлення камер", - обурився він.
За допомогою веб-камери неможливо побачити, що бюлетень, видрукуваний невеликим шрифтом, в якому стоїть галочка за партію А, перекладають у стопку партії Б. І не варто переконувати людей в тому, що відеокамери можуть зафіксувати неправильний підрахунок голосів на виборчій дільниці
— Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії
Магера додав, що не може гарантувати, що відеокамери будуть працювати на всіх ділянках: "Чи будуть на всіх ділянках камери працювати в он-лайн-режимі, я не можу гарантувати: адже є і гірські населені пункти, де навіть радіо може не ловити...".
"Взагалі ця ідея виходила не від ЦВК, а від політиків, з нами ніхто не радився, але ми будемо виконувати закон. Хоча я вважаю, що ефективність від таких камер не виправдовує бюджетних витрат на них", - заявив він.
Як відомо, на виборчих дільницях під час виборів у Верховну Раду 28 жовтня будуть задіяні відеокамери. Однак в режимі прямої трансляції вони працюватимуть лише під час самого голосування, а не підрахунку голосів.