Посол України в Чехії Іван Грицак заперечує серйозні проблеми у відносинах двох країн через те, що Чехія надала притулок соратникам колишнього прем'єра Юлії Тимошенко, а Україна раніше вигнала чеських військових аташе за підозрою в шпигунстві.
Про це він сказав в інтерв'ю радіо "Свобода".
"Такі випадки бувають у двосторонніх відносинах будь-яких країн. Якби вони радикально вплинули на двосторонні відносини, це було б нецивілізовано", - сказав Грицак.
За словами посла, надзвичайних ускладнень у двосторонніх відносинах за останні три роки, коли він представляє Україну в Чехії, не було.
Зокрема дипломат зазначив, що двосторонній діалог продовжується. "1 жовтня у Празі в засіданні змішаної українсько-чеської урядової комісії має взяти участь міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога, а в листопаді до Києва має приїхати чеський прем'єр-міністр Петр Нечас", - зазначив посол.
Водночас, за даними Грицака, в Україну навряд чи приїде до кінця цього року президент Чехії Вацлав Клаус. Його повноваження закінчуються на початку 2013 року.
Коментуючи становище українських заробітчан у Чехії, Грицак зауважив, що вони часто страждають від трудової експлуатації, але рідко звертаються за допомогою в посольство.
"Чому він не звертається? Тому що йому "клієнт" (організатор працевлаштування в Чехії) зробив паспорт, зробив візу, він його сюди привіз, він йому дав роботу, він йому тут дав місце, де той проживає, і є тут люди, на жаль, які тут відпрацювали 20 років, але не знають, що тут є Празький град, що тут є Карлів міст тощо. Він знає, як "рабиня Ізаура", де об'єкт, на якому він працює, і місце, де він може купити собі поїсти", - зауважив український дипломат.
За оцінками Посольства України в Празі, зараз у Чехії живуть близько 200 тисяч українських громадян та вихідців з України.