Росія пропонує розмежувати Керченську протоку в такий спосіб, щоби частини каналу в районах Азовського і Чорного морів були на російській ділянці акваторії.
За даними видання "Дзеркало тижня", кордон проходитиме не через Керч-Єнікальський канал, як раніше домагалася Москва. Російська дипломатія пропонує змістити вихід із Керченської протоки в Азовському і Чорному морях у бік України. Також має бути створена спільна корпорація з використання Керч-Єнікальського каналу. При цьому російські дипломати відстоюють позицію, що створення спільної корпорації та підписання угоди про делімітацію повинно відбутися одночасно. У Києві ж проти такого підходу. Тут виступають за те, що спочатку мають оформити кордони, а тільки потім створювати СП, зазначає видання.
Деякі фахівці вважають, що на такі умови Україна могла би погодитися років п'ятнадцять тому, але не зараз.
По-друге, розмежування Азовського та Чорного морів за російським варіантом означає для України фактично відмову від узгодженого раніше принципу серединної лінії. Для Києва це не лише серйозні територіальні втрати. Так, у районі лінії кордону в Чорному морі, запропонованій українською стороною, розміщена доволі добре розвідана газоносна площа Палласа. "Росіяни також не проти розробляти це родовище. Їхній варіант передбачає, що кордон буде відсунутій на дві морські милі в бік України. В такому разі українські права на це родовище стають більш сумнівними", - зазначає видання.
Нічого не підписано. На жаль, нічого ще не підписано.
— міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров
По-третє, хоча майбутня корпорація і називатиметься "спільною українсько-російською", але фактично вона буде російською, пише газета.
Крім того, видання не відкидає, що проблема делімітації морських просторів і Керченської протоки входить у ширший пакет, що включає і газове питання, і модернізацію флоту.