Українське телебачення не стане російськомовним унаслідок імплементації закону про мови.
Таку думку озвучив керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента Денис Іванеско.
Він прокоментував заяву голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Володимира Манжосова про те, що, згідно з Законом "Про засади державної мовної політики", Нацрада скасує в бланку ліцензій телеканалів графу "мова".
"Я вважаю, що тут має бути баланс. Ви знаєте, що Президент доручив Кабінетові Міністрів створити робочу групу - і вона розпочала свою роботу. Вона повинна виробити програму розвитку української мови та передбачити там заходи і відповідне фінансування, щоб українська мова як державна розвивалася", - уточнив Іванеско.
Тут статус регіональної набуває ще й кримськотатарська. А стосовно цього місцевий політикум переживає цілий набір почуттів - багато хто просто не бажає визнавати цей факт
— перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров
"А по-друге, це має формувати ринок. Якщо глядач хоче отримувати інформацію російською, вірменською, будь-якою іншою мовою, то ринок йому запропонує. Тут повинна бути свобода інформації, свобода пропозиції", - зазначив він.
При цьому шеф-редактор проектів "Телекритика" Наталія Лігачова зазначила в ефірі "Радіо Свобода", що після скасування у бланку ліцензії графи "мова" більшість українських телеканалів будуть використовувати, перш за все, російську мову.
Медіа-експерт не згідна з тим, що у сфері медіа повинні діяти тільки ринкові умови.