Європейська Солідарність

Лідер партії Петро Порошенко

Європейська Солідарність

Офиційний сайт партії

Список кандидатів в народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА

Партія "Європейська Солідарність" (ЄС) - українська правоцентристська консервативна політична партія, зареєстрована 5 травня 2000 року. З 27 серпня 2014 до 24 травня 2019 називалась «Блок Петра Порошенка „Солідарність“». 24 травня 2019 року партія змінила найменування на «Європейська Солідарність».

Ідеологія

Ідеологією партії є християнська демократія, консерватизм, пан'європеїзм.

Передвиборча програма акцентувала на оборонній галузі, боротьбі з корупцією, децентралізації. Частину положень детальніше розписали в коаліційній угоді та новій редакції програми ПП «ЄС».

На відміну від першої версії «Солідарності», яка трималася соціал-демократичної ідеології, програма ПП «ЄС» — правоцентристська.

Історія

Солідарність

Партію було засновано 28 лютого 2001 року як партію Солідарність. Першим головою партії був Михайло Антонюк. У листопаді 2001 року лідером партії обрали Петра Порошенка. У грудні того ж року партія приєдналася до виборчого блоку Віктора Ющенка Наша Україна, а Петра Порошенка було призначено керівником виборчого штабу блоку. 17 червня 2013 року Солідарність ухвалила рішення увійти до ВО Батьківщина. Партію очолив депутат фракції Батьківщина Юрій Стець.

За підсумками позачергових президентських виборів 25 травня 2014 року Порошенко переміг, отримавши, за даними ЦВК, 54,7% голосів.

БПП «Солідарність»

Оскільки партію «Солідарність» було ліквідовано Мін'юстом у 2013 році, для створення БПП «Солідарність» було вирішено використати іншу неактивну партію. Нею стала партія "Національний Альянс свободи та Українського Патріотизму («НАСТУП»). Ця партія була створена Людмилою Янковською у травні 2000 року у Донецьку як "Всеукраїнська партія Миру і Єдності" (ВПМЄ) та зареєстрована Міністерством юстиції України під № 1418. Згодом, у 2013 році ВПМЄ перейменувалася на "Національний Альянс свободи та Українського Патріотизму («НАСТУП») а співголовами партії стали Максим Іваненко, Руслан Секела та Юрій Хорліков.

У 2014 році саме політична партія «Національний альянс свободи та українського патріотизму» («НАСТУП») стала юридичною парасолькою для БПП «Солідарність», коли «НАСТУП» було перейменовано на "Всеукраїнське об'єднання «Солідарність». 6 жовтня 2014 р. Міністерство юстиції України зареєструвало Політичну партію «Солідарність» (реєстраційний номер — 252-п.п.), керівником якої значиться Костецький Станіслав Іванович. 

27 серпня 2014 партія «Всеукраїнське об'єднання "Солідарність"» була перейменована в «Блок Петра Порошенка "Солідарність". Головою Блоку було обрано ексміністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. За його словами, партія стане платформою для єднання всіх рівних демократичних сил. Своєю чергою Петро Порошенко висловив сподівання, що це дасть змогу у майбутньому парламенті втілювати у життя запропоновані ним реформи. До кінця липня рейтинг політичної сили коливався в межах 11,1%-20,3% (з урахуванням того, хто буде її головою).

2 вересня українська партія мера Києва Віталія Кличка УДАР ухвалила рішення йти на вибори до Верховної Ради 2014 разом із Блоком Петра Порошенка.

За словами Юрія Луценка, партія розраховує отримати на виборах не менше 226 осіб, при цьому вона підтримуватиме безпартійних активістів на мажоритарних округах і готова об'єднати зусилля з іншими політичними силами.

25 вересня 2014 року Порошенко презентував план розвитку України на найближчі шість років, який фактично є основою передвиборчої програми його партії. "Стратегія-2020" передбачає реалізацію 60 реформ та спеціальних програм, виконання яких підготує Україну до того, щоб через шість років подати заявку на набуття членства в ЄС. Порошенко розраховує, що до 2020 року Україна увійде до топ-20 рейтингу глобальної конкурентоспроможності та ведення бізнесу.

26 вересня 2014 року ЦВК України зареєструвала 193 кандидатів у народні депутати Верховної Ради України від Блоку Петра Порошенка. Партія також висунула кандидатів у мажоритарних округах.

Перша десятка виборчого списку Блоку Петра Порошенка на парламентських виборах-2014:

1. Віталій Кличко

2. Юрій Луценко

3. Ольга Богомолець

4. Володимир Гройсман 

5. Мустафа Джемілєв

6. Юлій Мамчур

7. Марія Матіос

8. Микола Томенко

9. Ірина Геращенко

10. Віталій Ковальчук

Європейська солідарність

24 травня 2019 року на закритому з'їзді політичну партію Блок Петра Порошенка Солідарність перейменували на Європейську Солідарність.

31 травня 2019 року Європейська Солідарність обрала голову партії - п'ятого президента Петра Порошенка.

До центральної політради увійшли 26 осіб: Володимир Ар'єв, Степан Барна, Юрій Бірюков, Габібулаєва Динара, Віталій Гайдукевич, Ірина Геращенко, Артур Герасимов, Михайло Довбенко, Вірджинія Дронова, Геннадій Зубко, Ірина Володимирович, Ірина Мельничук, Артур Переверзєв, Олександр Погребинський, Тетяна Ричкова, Олег Синютка, Сергій Таран, Олена Урсуленко, Софія Федіна, Ірина Фріз, Ніна Южаніна. Також до політради входять голова партії та секретар Максим Саврасов.

До президії партії увійшли: Ірина Геращенко, Марія Іонова, Юрій Бірюков, Сергій Таран, Віталій Гайдукевич, Олег Синютка, Максим Саврасов та Петро Порошенко.

Перша десятка виборчого списку партії Європейська Солідарність на парламентських виборах-2019:

1. Петро Порошенко – п'ятий президент (2014-2019)

2. Андрій Парубій – спікер Верховної ради України

3. Ірина Геращенко – перший віцеспікер Верховної ради України

4. Михайло Забродський – командувач Десантно-штурмовими військами ЗСУ

5. Софія Федіна – телеведуча, громадський діяч

6. Мустафа Джемілєв - один з лідерів Меджлісу

7. Яна Зінкевич - волонтер та командир Госпітальєрів

8. Олег Синютка – губернатор Львівської області

9. Ахтем Чийгоз - заступник голови Меджлісу

10. Іванна Клімпуш-Цинцадзе – віцепрем'єр з питань євроінтеграції.

У підсумку на виборах до ВРУ 2019 року партія Європейська Солідарність отримала у Верховній Раді України IX скликання 23 депутатські місця за партійними списками. Партія набрала 8,1% голосів виборців.

У червні 2020 року Олександр Турчинов очолив виборчий штаб партії "Європейська солідарність".

11.06.2024