ГоловнаЕкономікаДержава

Уряд підвищив ціну на електроенергію для населення (доповнено)

Нічний тариф за електроенергію для осель з двозонним лічильником складатиме 2.16 кВт/год.

Уряд підвищив ціну на електроенергію для населення (доповнено)

З 1 червня в Україні підвищується тариф на електроенергію для населення. Він становитиме 4,32 кВт/год незалежно від обсягу споживання, повідомляє Економічна правда з посиланням на власні джерела.

З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 грн/кВт. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 31 травня.

Новий тариф діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року.

Також відбулися зміни і для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах), обладнаних електроопалювальними установками.

Для них встановили диференційований тариф: до 2000 спожитих кВт на місяць – 2,64 грн/кВт-год, понад 2000 кВт на місяць – 4,32 грн/кВт-год.

Доповнення. Як повідомив міністр енергетики Герман Глущенко за підсумками засідання, протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць). 

При цьому "нічний тариф" (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт*год.

"Підвищення тарифу — це складний, але необхідний крок. Мета — не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси", — сказав Галущенко. 

Якби Росія систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України, додав він, то тарифи поки що залишились би незмінними.

Міністр зазначив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 грн/кВт*год), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. 

Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

"Державна підтримка має бути справедливою і спрямованою на тих, хто дійсно її потребує. Ті, хто не може дозволити оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, будуть отримувати допомогу від держави - адресні субсидії", — наголосив міністр енергетики.

За  середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт*год, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень. — повідомили у  Міненерго.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram